MjestanajnovijePojaveRadoznala Lola

Dolazite u Banjaluku? Potreban vam je Good Host!

Banjaluka je grad u koji je lako zaljubiti se na prvi pogled. A ako uz sebe imate pravog vodiča – onda je doživljaj još ljepši. Ukoliko ovih dana planirate dolazak u naš grad, evo naše preporuke kome da se obratite. Razgovarale smo sa Aleksom Bojićem iz turističke agencije “Good Host”. Agencija se bavi organizacijom različitih tura, organizacijom vašeg dana u Banjaluci i oko nje i stvaranjem predivnih uspomena.

Redakcija-

Foto: Privatna arhiva

 Ko je ”Good Host” i zbog čega je on najbolji domaćin u Banjaluci? 

„Ne stvara novac ideje, već ideje novac“, riječi su mog profesora preduzetničke ekonomije Nikole Vukmirovića, koji je možda i ključni faktor da počnem razmišljati o sebi kao mladom preduzetniku. Preduzetnik živi u budućnosti, nikad u prošlosti, rijetko u sadašnjosti. On ne želi da prihvati činjenično stanje i uvijek želi da ponudi nešto novo ukoliko je to važno kako za njega samoga tako i za lokalnu zajednicu pa i državu. Mladi ljudi su ti koji nose promjene i donose nešto novo, zašto njima ne dati povlastice da pokrenu nešto novo nešto bolje od onoga što se nudi? 

Kako je nastala ideja Good Host? 

Dobar domaćin je ideja kako bi naš grad trebalo da predstavimo kako turistima tako i mladim generacijama koje dolaze. Mi smo prvi vizitor centar u gradu i kreiramo izlete po željama turista, možda smo zato njima najbolji domaćini, ali ćemo mi ipak zadržati ime dobrih domaćina, jer je prevelika odgovornost nositi epitet najboljih.

Šta se nalazi u vašoj ponudi?

U našoj ponudi možete pronaći raznovrstan sadržaj koji je kreiran prema preferencijama naših potrošača. Proizvodi su koncipirani za različite ciljne grupe od vožnje dajakom kao pojedinačnom proizvodu do Gradskog izleta proizvoda koji predstavlja Banja Luku na drugačiji način.

Imamo 4 puta na koja možete krenuti, a to su: vodeni put, avanturistički put, tradicionalni put i kežual put.

A svaki ovaj put nosi nove avanture, poput raftinga, obilazaka Krupe, Slatine, Mlinske rijeke, upoznavanje kulturnog naslijeđa i mnoge druge stvari koje možete pronaći na našem sajtu.

Šta trenutno privlači najviše pažnje iz vaše ponude? 

S obzirom da je trenutno ljetni period najpopularniji je vodeni put, traži se karta više za dajak, rafting, kajak, ali svakako ne manjka ni upoznavanje našeg kulturnog naslijeđa i običaja.

Kako ljudi najčešće dolaze do vas?

Tursti nas pronalaze putem veb sajta, društevih mreža (Instagram, Fejsbuk), platformi za putovanje, putem reklamnog materijala koji se nalazi u brojnim hotelima, hostelima, stanovima na dan u gradu kao i u TOBL-u.

Svakom turisti nudimo posebno i nezaboravno iskustvo, isto tako i oni nama, jer ne moramo otputovati u Brisel da bi upoznali njihovu kulturu i mentalitet. Utoliko je važno naše djelovanje i razmjena iskustva, tradiciju običaja. U svijet šaljemo lijepe priče, a oni nam šalju nove turiste. 

 

Pročitaj još

Od iste osobe

Najnovije