Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Senator RS: “Ma daj mala jedi g**na, mrš u p***u materinu, ti pričaš o sukobu j**o ti Vukelić mater”
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Senator RS: “Ma daj mala jedi g**na, mrš u p***u materinu, ti pričaš o sukobu j**o ti Vukelić mater”
Uncategorized

Senator RS: “Ma daj mala jedi g**na, mrš u p***u materinu, ti pričaš o sukobu j**o ti Vukelić mater”

Redakcija
Objavljeno 24/01/2022 13:11
Redakcija
Podijeli
Podijeli

Član Senata Republike Srpske, odbornik SNSD-a u Skupštini Grada Banja Luka, predsjednik Rukometnog saveza RS i tehnički direktor fabrike Bema Marinko Umičević verbalno je napao novinarku portala CAPITAL Bojanu Ninković i uputio niz najprizemnijih uvreda i psovki na račun glavnog urednika Siniše Vukelića.

Novinarka “Capitala” Bojana Ninković je u telefonskom razgovoru tražila od Umičevića da prokomentariše to što je Rukometni klub “Borac m:tel” od Grada Banja Luka 2020. godine dobio grant u iznosu od 126.867 KM, dok je u isto vrijeme Umičević bio potpredsjednik tog kluba i odbornik u Skupštini grada Banja Luka, što po zakonu predstavlja sukob interesa. Umičević je na račun novinarke Capitala te direktora i glavnog i odgovornog urednika portala Siniše Vukelića izgovorio niz najprizemnijih uvreda i psovki.

Nakon prijave Liniji za pomoć novinarima, Upravni odbor Udruženja „BH novinari“ i Linija za pomoć novinarima danas u najoštrije osudili brutalne uvrede koje je ekipi portala CAPITAL uputio Marinko Umičević.

Preporučeno

I tebe smo siti, Harise!
Ovo je nastavnik istorije koji je uhapšen: Osumnjičen da je polno uznemiravao učenicu osmog razreda, škola ga odmah suspendovala
Ljudi su umorni od vijesti

“Ovo je još jedan u nizu slučajeva prijavljenih Liniji za pomoć novinarima posljednjih mjeseci u kojima političari i visoki javni funkcioneri u Republici Srpskoj verbalno napadaju, prijete, vrijeđaju i omalovažavaju novinare, te na taj način “odgovaraju” na njihove zahtjeve za pristup informacijama od javnog interesa. Uprkos tome što je Upravni odbor BH novinara u više navrata javno reagovao i redovno prijavljivao ovakve slučajeve nadležnim institucijama, te apelovao na predstavnike vlasti u Republici Srpskoj da štite slobodu medija i pravo novinara, kao i svih drugih građana, da žive i rade u sigurnom ambijentu, čini se da situacija postaje samo gora za medijske profesionalce u tom entitetu, ali i u cijeloj državi. Posebno su “na meti” oni koji se bave istraživačkim novinarstvom i otkrivaju brojne koruptivne afere vlasti, zbog čega su svakodnevno izloženi pritiscima, uvredama i govoru mržnje na društvenim mrežama i portalima, te besprizornim pokušajima kompromitacije njihovog ličnog i profesionalnog integriteta”, saopšteno je iz Udruženja.

Udruženje BH novinari nastavit će svim raspoloživim sredstvima da štiti prava novinara i da se zalaže za slobodno i nezavisno novinarstvo.

Ovaj slučaj Udruženje će prijavit domaćim i međunarodnim institucijama i organizacijama za zaštitu slobode medija.

Od predstavnika vlasti u BiH na svim nivoima i lidera političkih partija očekujemo da ovakve pojave javno i konkretno osude i sankcionišu svoje članove koji se prema novinarima ponašaju poput Marinka Umičevića, te na taj način pokažu da njihova podrška slobodnim medijima u demokratskom društvu nije samo na nivou ispraznih fraza.

Važno je napomenuti da je namjera portala CAPITAL bila da prije objave teksta o brojnim grantovima raznim udruženjima građana u BiH i Marinku Umičević, kao i ostalim o kojima pišemo u ovom tekstu, pružimo priliku da argumentovano objasni situaciju da li je bio u sukobu interesa. Umjesto toga Umičević je na račun novinarke koja ga je kontaktirala, te direktora i glavnog i odgovornog urednika portala CAPITAL iznio niz najgorih uvreda koje u nastavku citiramo.

“Reci ti tom svom šku Vukeliću da ga je Marinko nabio na k*c. On tamo proziva kako je “Bema” dobila 30.000 KM, đubre jedno. Svi su mu krivi što on ima pet kćerki, kako ga nije sramota. A to isto prije tri godine bilo, kako objašnjava, objasni ti. Kak’e to ima veze? Evo sad su drugi direktori dobili po milion maraka. Kak’e to ima veze što je dobio “Borac”? To “Borac” dobija svakako, rukometni klub od grada 120.000 KM godišnje, u zadnjih deset godina”, rekao je Umičević.

Na ovakve uvrede novinarka portala CAPITAL Umičeviću ukazuje da po Zakonu o sprječavanju sukoba interesa u organima vlasti u RS ovakav čin predstavlja sukob interesa na šta Umičević vrijeđa novinarku sljedećim riječima

“Ma daj mala jedi gna, mrš u pu materinu, ti pričaš o sukobu j*o ti Vukelić mater”.

Redakcija CAPITAL-a najoštrije osuđuje ovakvo ponašanje izabranih funkcionera, senatora i bivšeg savjetnika Milorada Dodika, i očekuje od Saveza nezavisnih socijalidemokrata da se ogradi od ovakvog odnosa njihovog člana prema medijima, a koji nije iznimka, već sve više postaje uobičajen odnos prema novinarima, piše Capital.

Snimak poslušajte ovdje.

TAGOVANO:marrinko umićevićnovinariprava novinaraseksualno uznemiravanje
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak Znakovi da vam nedostaje vitamin D
Sledeći članak Dobitnica NIN-ove nagrade za 2021. je Milena Marković
Da li su balzami i sjajevi za usne za nas loši i mogu li izazvati zavisnost

Obratite pažnju na sastojke vaših omiljenih proizvoda i koliko ih često ih…

9 min za čitanje
Ormani su nam prepuni nenošene odeće koje se nikako ne odričemo, pokazuje studija

Četvrtinu komada odeće koju posedujemo nismo obukli bar godinu dana, ali se…

2 min za čitanje
Leonardo da Vinči: Da li je italijanski majstor naslikao dve Mona Lize

Slika Mona Lize visi iznad kamina u jednom londonskom stanu šezdesetih. Da…

15 min za čitanje
Ni pomjeranje starosne granice nije povećalo interes za HPV vakcinu

Pomjeranje starosne granice za primanje besplatne HPV vakcine je malo, ali ne…

3 min za čitanje

Slični postovi

IZDVOJENOŽIVOT

Nije da nije prijavila, nego joj vi niste vjerovali!

Autor Ana Kolar 12 min za čitanje
ŽIVOT

I dobacivanje na ulici je seksualno uznemiravanje

Autor Jelena Đurđević 5 min za čitanje

Petra Divac progovorila o skandalu: Pokazala poruke zbog kojih je njen otac nasrnuo na 30 godina starijeg prijatelja

Autor Redakcija 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš