Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Nakon ubistva supruge, kćerke, dva sina i unuke, novinar Wael Dahdouh poručio: Bol nas neće zaustavit
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Nakon ubistva supruge, kćerke, dva sina i unuke, novinar Wael Dahdouh poručio: Bol nas neće zaustavit
AKTUELNOSTIIZDVOJENO

Nakon ubistva supruge, kćerke, dva sina i unuke, novinar Wael Dahdouh poručio: Bol nas neće zaustavit

Lola Magazin
Objavljeno 04/03/2024 13:24
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Al Jazeerin novinar Wael Dahdouh obećao je da će nastaviti svoj rad čak i nakon što je izgubio pet članova porodice, nedavno i svog sina Hamzu Dahdouha u nedjelju.

Hamza Dahdouh, sin šefa ureda Al Jazeere za Gazu Waela Dahdouha, ubijen je u nedjelju izraelskom napadu u Khan Younisu, na jugu Pojasa Gaze kada je projektil direktno pogodio vozilo u kojem je on putovao.

Wael Dahdouh izgubio je suprugu, kćer, unuka i 15-godišnjeg sina u izraelskom napadu na njegovu porodičnu kuću u oktobru. Međutim, kako je rekao u svom obraćanju, iako je bol prevelika, on će nastaviti obavljati svoju profesiju jer je to najmanje što može učiniti.

Preporučeno

Borba za opstanak: Majka ostala bez troje djece, hranu za preživjelu djecu i unučad priprema među ruševinama
Ali Jadallah je izgubio četiri rođaka, ali i dalje dokumentuje stvarnost života u Gazi
Jevrejska anticionistička grupa stala uz Palestince: Plačemo s njima, to što radi Izrael nije judaizam

Na početku svog obraćanja, Waela se zahvalio svima na besprijekornoj podršci i solidarnosti u njegovoj boli.

“Sva ova osjećanja i empatija koju sam dobio me dotiču, ali sve je to samo medalja časti, a ujedno je i jedna od najvažnijih stvari koja mi je pomogla da nastavim na ovom putu”, govori on.

“This pain will not stop us from continuing the road… because those who were martyred sacrificed a lot so that I continue on this path”

Al Jazeera reporter Wael Dahdouh sends a message for everyone, who is backing him in his grieve. pic.twitter.com/LHLLVgQLfH

— Quds News Network (@QudsNen) January 8, 2024

“Istina je da je bol prevelika, a svakim danom je i sve veća, a upravo cijena svega toga je bila prevelika. Hamza je bio moje sve, bio je moja duša. Ali, sav ovaj bol neće nas zaustaviti na našem putu. Naravno da je teško, ni malo lako, ali kao što sam rekao, nećemo odustati ni na trenutak. Dok god sam živ i dok god sam u mogućnosti da obavljam svoju dužnost to ću i raditi. Zato što obavljati ovu profesiju je čast, zadovoljstvo i jedna posve čovječna obaveza”, poručio je Waela Dahdouh.

Još jednom se zahvalio svima na podršci i naglasio da će upravo zbog porodice koju je izgubio nastaviti obavljati svoj zadatak, posao novinara.

TAGOVANO:genocidIzraelPalestinarat u gazi
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Osnažujući govor Dženifer Lopez upućen ženama: “Ne možete da budete inteligentni ako ste lepi”
Sledeći članak EU je podržala genetski modifikovanu hranu. Šta to znači za nas?
Samozatajna Mostarka Ana supruga je Sergeja Barbareza: Njihova ljubav iz mladosti traje decenijama

Iako je ime Sergeja Barbareza, selektora fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, godinama…

1 min za čitanje
Nova tužba za Seana Combsa Diddyja: Bivši dječiji glumac tvrdi da je seksualno napadnut

Muzički mogul Sean Combs Diddy suočava se s novom tužbom za navodni…

3 min za čitanje
Ljudi koji imaju SESTRE srećniji su, mentalno ZDRAVIJI i ispunjeniji od onih koji ih nemaju. Evo i zbog čega

The Journal of Family Psychology objavio je 2010. godine jednu jako zanimljivu…

2 min za čitanje
Margo’s Got Money Troubles: Serija sa Elle Fanning i Michelle Pfeiffer koju ne smete da propustite

Čim su Elle Fanning i Michelle Pfeiffer pročitale roman Rufi Thorpe iz…

3 min za čitanje

Slični postovi

AKTUELNOSTIIZDVOJENO

Tuga i trauma su duboki, ne znam kako ćemo se oporaviti

Autor Lola Magazin
12 min za čitanje
AKTUELNOSTIIZDVOJENOŽIVOT

„Hamasovi borci nas prekrili telima da nas zaštite od napada naših rođenih snaga“: Oslobođena Izraelka o zatočeništvu u Gazi

Autor Lola Magazin
11 min za čitanje
ŽIVOTIZDVOJENO

Jedino čega  se plašim je RAT

Autor Lola Magazin
3 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?