Frensis Perkins (Frances Perkins) je bila prva žena u američkom Kabinetu

Iako je Hilari Klinton (Hillary Clinton) bila prva žena koja se nominovala za predsjednicu Amerike, Frensis je otvorila taj put kada je postala prva žena koja je služila u američkom Kabinetu.
Tokom nekoliko godina u Vašingtonu Frensis se trudila da stane u kraj iskorištavanju djece za rad, pokrenula je federalne minimalne plate i implementirala socijalnu sigurnost. Promijenila je radnu snagu kakvu je Amerika poznavala i učinila mnogo za žene u politici.
Sjuzen Ker (Susan Kare) je pomogla Stivu Džobsu (Steev Jobs) da dizajn Mac-a bude jednostavniji

Stiv Džobs je zaslužio priznanje za svoja Apple remek – djela, ali Suzen je bila grafička dizajnerka koja je zajedno s njim radila na tome da Mac postane jedan od najjednostavnije dizajniranih računara na svijetu.
Dugmići i ikonice sa genijalnom tipkom za komandu i kantom za otpatke su svjetlost dana ugledali zahvaljujući Sjuzen čiji je glavni cilj bio da sistem bude što bliži korisniku. Stiv možda jeste otkrio program, ali je Sjuzen bila glavna u njegovom usavršavanju iako su njeni doprinosi prošli uglavnom neprimjećeno.
Sjuzen možete zahvaliti na laso alatu u Photoshopu, nekoliko gift ikonica na Facebooku i Macu sa retro osmijehom ili samo zbog toga što je utabala put ženama u u oblasti kojom dominiraju muškarci.
Ang San Su Ći (Aung San Suu Kyi), žena kojoj bi Nobelovu nagradu za mir, po mišljenju mnogih, trebalo oduzeti

Iako je Aung San Su Ći svojevremeno provela 15 godina u kućnom pritvoru, ona je pravila političke poteze koji su njenu rodnu Burmu pretvorili u zemlju koja je danas, ali su se u međuvremenu njene zasluge našle pod lupom svjetske javnosti.
Naime, ova dobitnica nagrade “Rafto”, “Sakharov”, “Jawaharlal Nehru”, Nobelove nagrade za mir, zlatne medalje Kongresa SAD, Predsjedničke medalje za slobodu i Ordena Australije, je naišla na brojne kritike usljed sistematskog etničkog čišćenja muslimana Rohinja u Mjanmaru, pa čak i pozive da joj “Nobel” za mir bude oduzet, s obzirom da, kao liderka Mjanmara, nije reagovala povodom masovnog ubijanja i deportacije koje je provodila njena vlada, posebno jer ima status borca za ljudska prava.
Kao takva, logično je da bi trebalo da smo čuli za nju, a svakom ostavljamo da je svrsta na stranu za koju vjeruje da joj pripada – dobitnika ili gubitnika (priznanja i zasluga).