Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Obilježena 31 godina od smrti 12 beba
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Obilježena 31 godina od smrti 12 beba
Uncategorized

Obilježena 31 godina od smrti 12 beba

Redakcija
Objavljeno 22/05/2023 14:04
Redakcija
Podijeli
Podijeli

Vijenac su položile majke preminulih beba, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, izaslanici predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i srpskog člana i predsjedavajuće Predsjedništva BiH Željke Cvijanović.

Ruže je položila i delegacija srpskih predstavnika u institucijama BiH, Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, Ministarstva porodice, omladine i sporta Srpske, generalni konzul Srbije u Banjaluci Miloš Vujić, generalni direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić.

Počast su polaganjem ruža odali predstavnici Republičke organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila, koja je organizator ovog obilježavanja, organizacija proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata, Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka Oružanih snaga BiH, delegacije gradova Banjaluka i Prijedor, kao i ustanova, te mnogi pojedinci.

Preporučeno

Predstava “Brašno u venama” na sceni SARTR-a
Ostavite knjige i priručnike, budite roditelj svom djetetu
Znate li šta je “muška menopauza”?

Obilježavanje ove tužne godišnjice počelo je jutros služenjem parastosa, prisluživanjem svijeća i polaganjem ruža na spomenik 12 beba na Novom banjalučkom groblju.

Ruže su položile majke preminulih beba, predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Srpske Danijel Egić, predstavnici Republičke organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila, koja je organizator ovog obilježavanja.

Po ružu su položili i predstavnici Gradske organizacije porodica zarobljenih, poginulih i nestalih boraca i civila Grada Banjaluka i predstavnici Trećeg pješadijskog (Republika Srpska) puka.

Odlukom Savjeta bezbjednosti UN u maju i junu 1992. godine bili su zabranjeni međunarodni letovi, čak i oni sa bocama kiseonika iz Beograda za Banjaluku, zbog čega je preminulo 12 tek rođenih beba koje su bile u inkubatorima.

Vojska Republike Srpske je nakon ovog tragičnog događaja probila koridor u Posavini i oslobodila pravac prema granici sa Srbijom, koji su do tada blokirale muslimanske i hrvatske snage.

Kao datum obilježavanja ovog događaja uzima se 22. maj, jer je na taj dan 1992. godine, zbog nedostatka kiseonika, umrla prva od 12 beba, a ostale su preminule do 19. juna te godine.

Izvor: Mondo.ba
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak SAJT NAŠA BEBA: Mjesto na kome ćete pronaći sve odgovore na pitanja u vezi registracije novorođenčeta!
Sledeći članak Ceca Bojković odgovorila Jeleni Karleuši: „Glumci su plaćeni za svoj rad, oni nisu čašćavani za političku podršku“

Slični postovi

Uncategorized

Vrijeme je da sama izliječim svoje srce

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Uncategorized

Ja sam Grga

Autor Redakcija 17 min za čitanje
Uncategorized

Balkanski Horoskop za neupućene i slabo upućene

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš