Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Savremeno izvođenje nastave: Osnovna škola u Banjaluci dobila pametnu tablu
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Savremeno izvođenje nastave: Osnovna škola u Banjaluci dobila pametnu tablu
AKTUELNOSTI

Savremeno izvođenje nastave: Osnovna škola u Banjaluci dobila pametnu tablu

Lola Magazin
Objavljeno 13/06/2024 11:11
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Učenici i nastavnici banjalučke Osnovne škole „Miloš Crnjanski“ od danas će imati mogućnost rada na pametnoj tabli, a sve sa ciljem unapređenja nastavnog procesa.

U sklopu društveno odgovornog projekta „Pametne table za NAJ škole“, azerbejdžanska kompanija Azvirt je danas ovoj obrazovnoj ustanovi, u banjalučkom naselju Petrićevac, donirala pametnu tablu za potrebe savremenog izvođenja nastave.

Preporučeno

Malo posjekao porodilju. Malo smo popričali o nasilju.
Kako je bilo na najšarenijoj trci u zemlji?
Protest u Banjaluci: Stanari Borika protiv novih nebodera

Ovu tablu, koja tipičnu lekciju pretvara u zanimljiv i interaktivan rad kroz zabavu, predstavnicima škole je uručio Ahmet Murat Turkoglu, generalni direktor kompanije Azvirt. Tom prilikom on je istakao da je ovo samo jedna od društveno odgovornih aktivnosti kojima oni, kao strana kompanija, žele da doprinesu razvoju zajednice u kojoj posluju.

„Mi u Azvirtu vjerujemo da su mladi  naša budućnost i zato smo uvijek spremni da se uključimo i pomognemo kada je riječ o obrazovanju i sticanju znanja. Niko ne može da riješi sve, ali svako od nas može i mora da učini nešto.  Svuda gdje radimo, doprinosimo razvoju lokalnih zajednica i svuda smo prepoznati kao korisni član društva u kome stvaramo.

Nekada je to kroz stipendije ili kroz pomoć bolnicama, kao što je bilo tokom kovida, ili kroz saradnju sa sportskim udruženjima. Mi smo više od decenije prisutni u regionu, gdje smo radili i dalje radimo na veoma značajnim infrastrukturnim projektima, ali smo već nekoliko godina aktivni u Bosni i Hercegovini i smatramo  se dijelom društva.

Uostalom, i više od 95% naših zaposlenih su građani BiH, pa je prirodno da pokrećemo lijepe i korisne projekte. Smatramo da je to naša dužnost, ali i veliko zadovoljstvo. Želja nam je da,  kao i uvijek i svuda gdje radimo, gradimo odlične puteve i mostove, ali i prijateljske veze između naših naroda“, poručio je Turkoglu.

Uz elektronsku pametnu tablu nastavnici će dobiti nove mogućnosti da organiziraju bolje i interesantnije časove, ali i olakšaju učenicima usvajanje novog gradiva. Nikola Radulović, direktor Osnovne škole „Miloš Crnjanski“, kaže da je važno unapređivati nastavni proces i biti u korak sa vremenom, a ova donacija će, dodaje, doprinijeti upravo tome. On se nada da će pametna tabla uveliko olakšati posao nastavnicima i dodatno približiti gradivo novim generacijama.

„U ime Osnovne škole ‘Miloš Crnjanski’ i u svoje lično, od srca se zahvaljujem kompaniji Azvirt na ovom savršenom i prelijepom poklonu koji će, aposlutno sam siguran, doprinijeti vrhunskom razvoju i usavršavanju našeg nastavnog proseca. Isto tako, iskreno se nadam i vjerujem da ćemo u skorijoj budućnosti raditi na drugim poljima u vezi sa razvojem naše škole, jer mislim da ova kompanija to zaslužuje, a ja vjeruem da ćemo mi na svim poljima opravdati njihovo povjerenje“, istakao je Radulović.

Inače, društveno odgovorni projekat „Pametne table za NAJ škole“ kompanija Azvirt realizuje tokom maja i juna u četiri lokalne zajednice u BiH. Do sada, pored OŠ „Miloš Crnjanski“ interaktivna ploča darovana je OŠ „Ćamil Sijarić“ u Nemiloj, kod Zenice i OŠ „Skender Kulenović“ iz Sarajeva. Pored pomenutih škola, slijede istovjetne aktivnosti i u Mostaru, gdje će kao poklon kompanije Azvirt, pametne table biti uručene predstavnicima JU „VI osnovna škola“.

 

TAGOVANO:BanjalukaMiloš Crnjanskiosnovna školapametna tablasvremena nastava
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Autor Lola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak m:tel kampanja „Nema brige za gige“ nagrađena za najbolju upotrebu videa i multimedije
Sledeći članak Nema prepreka – Josip Marić osvojio evropsko srebro!
Reperu Didiju Kombsu odbijena kaucija pošto je osuđen za prevoz radi prostitucije

Sudija je odbio kauciju za repera Šona „Didija" Kombsa pošto ga je…

3 min za čitanje
Greška sa lubenicom može da vas košta zdravlja, evo šta se savjetuje

Lubenica je voće koje je pravi sinonim za ljeto: slatka, sočna i crvena,…

3 min za čitanje
Knjige koje su oblikovale generaciju Z

Nekada su se knjige čitale tiho u bibliotekama, pod svetlom lampe, u…

4 min za čitanje
Turska – ljetovanje koje spaja sunce i duh Orijenta

Kad pomislimo na ljetovanje u Turskoj, prva je asocijacija tirkizno more, all-inclusive…

7 min za čitanje

Slični postovi

AKTUELNOSTI

Uručeno priznanje Zlatni grb grada Banjaluka

Autor Lola Magazin 2 min za čitanje
AKTUELNOSTI

Umrla ne dočekavši pravdu: Fond zdravstvenog osiguranja RS odbijao da Banjalučanki refundira lijek, sud im ukinuo čak 16 rješenja

Autor Lola Magazin 8 min za čitanje
Uncategorized

LOLITETI: Šmizlin nakit: Obišao je kosu, uho, vrat, ruku i došao do srca onih koje ga rado nose

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš