Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Žana Alpeza kreće iz Banja Luke s promocijom treće knjige pod nazivom: „ŽENO, RASPADAŠ SE U STO KOMADA A NE PRAVIŠ BUKU!
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Žana Alpeza kreće iz Banja Luke s promocijom treće knjige pod nazivom: „ŽENO, RASPADAŠ SE U STO KOMADA A NE PRAVIŠ BUKU!
AKTUELNOSTI

Žana Alpeza kreće iz Banja Luke s promocijom treće knjige pod nazivom: „ŽENO, RASPADAŠ SE U STO KOMADA A NE PRAVIŠ BUKU!

Lola Magazin
Objavljeno 19/02/2025 8:58
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

U sklopu organizatora grada Banja Luke dana 27.02.2025. s početkom od 17.00h u Domu Mladih (Amfiteatar) Banja Luka održati će se prva promocija njene treće knjige.

Sam naziv knjige govori o čemu je riječ! Žena u 21. stoljeću predstavlja simbol mnogostrukosti, snage i raznolikosti. Njezin položaj i uloga u društvu značajno su se promijenili u odnosu na prošle generacije, no i dalje se suočava s različitim izazovima. U ovom suvremenom kontekstu, žene su istovremeno nositeljice tradicionalnih uloga i predvodnice društvenih, ekonomskih i kulturnih promjena. Ova knjiga je namijenjena svim ženama i uzrastima. Što znači biti žena u 21. stoljeću? Koliko je danas žena dobila ulogu u svakodnevnom životu, kako je nekada bila žena? Knjiga predstavlja ozbiljno poznavanje povijesnih činjenica do novih izazova pred kojima se nalazi naše društvo! Isto tako autorica u knjizi prati patrijarhalni i teološki smisao kroz cijelo razdoblje života žene.

Kako danas moderno društvo vidi ulogu žene i muškarca i što od svakog očekuje da uključuje različite faktore: kulturni, ekonomski, religiozni, politički i slično. Kakve predrasude žena danas u društvu ima? Društvo se u tehnološkom, ekonomskom i ostalim sferama krajem prošlog stoljeća brzo proširilo, te se u knjizi navode naslovi koji govore da li su ti napreci pomogli u njenoj svakodnevici.

Preporučeno

YSL Beauty Light Club stigao i u Banjaluku: Doživite luksuz na novi način
Znate li da je do kraja godine ostalo još 8 dana? Kako ćete ih provesti?
Trovanje pasa u Banjaluci: Rezultati analize još nepoznati, otrov prijavljen na više od 10 lokacija

No, ovo je prva knjiga koju je autorica uz pomoć umjetne inteligencije (AI Artificial Intelligence ) lektorirala, a ujedno misli da neki pisci cijene to što (AI) alati mogu vrlo brzo pregledati tekst, ispraviti gramatičke pogreške i ponuditi sugestije za poboljšanje stila.

Promocija će početi u većim gradovima BiH, i u regiji navode iz Udruge Pravi Put koja je nakladnik ove knjige do kraja 2025 godine.

 

TAGOVANO:Banja Lukapromocija knjigežana alpeza
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Autor Lola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Kad odlučiš prestati da živiš u nasilju ti više nisi prava žena
Sledeći članak Usudite se odgoditi vaš sljedeći tretman nadogradnje trepavica s novom Lash IDÔLE Flutter Extension maskarom
Poslušajte novu pjesmu Zdravka Čolića, tekst i muziku pisao Dino Merlin

Zdravko Čolić objavio je danas novu pjesmu "Proljeće za ljubavnike" koja je…

2 min za čitanje
Ispovest Marije Šerifović o borbi za majčinstvo: Moj doktor je porađao kraljevsku porodicu u Velikoj Britaniji

Marija Šerifović je u decembru 2023. godine, uz pomoć surogat-majke, dobila sina…

6 min za čitanje
5 stvari koje trebate pitati svoju majku za dublje razumijevanje sebe

Majka je jedna od najvažnijih životnih figura. John Bowlby, osnivač teorije afektivne…

9 min za čitanje
Počela je sezona krpelja: Evo kako ga pravilno ukloniti iz kože

Sezona krpelja je počela. Iako su često neprimjetni, krpelji mogu prenijeti ozbiljne…

2 min za čitanje

Slični postovi

AKTUELNOSTIIZDVOJENOZABAVNIK

Agencija iz Banjaluke organizuje putovanje samo za slobodne

Autor Lola Magazin 2 min za čitanje
Uncategorized

Znate li gdje je najbolji striptiz ovog vikenda?

Autor Brankica Rakovic 12 min za čitanje
AKTUELNOSTIIZDVOJENO

Tragedija potresla Banjaluku: Pronađeno tijelo mlade majke

Autor Lola Magazin 0 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš