Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Jesenji OREA Art Market predstavit će više od 50 unikatnih brendova iz BiH i regije
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Jesenji OREA Art Market predstavit će više od 50 unikatnih brendova iz BiH i regije
AKTUELNOSTI

Jesenji OREA Art Market predstavit će više od 50 unikatnih brendova iz BiH i regije

Lola Magazin
Objavljeno 17/10/2023 8:44
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Održivi brendovi u fokusu

(Sarajevo, 16.10.2023) Sedmi po redu OREA Art Market bit će održan 12.novembra u Domu mladih – mjestu susreta svih generacija. Ukoliko već razmišljate o kupovini
prazničnih poklona ili želite osvježiti vlastitu kolekciju kreativnog nakita, odjeće, asesoara i drugih jedinstvenih proizvoda, rezervišite ovaj datum u svom kalendaru.

Tradicionalni Art Market okupit će 53 mala proizvođača a uz njih će se predstaviti i brendovi iz Hrvatske i Srbije. Među njima su Fabričica Snova, Art+journal, Amaranthine,Frajerica, Rename, Bioteka i Eterični parfemi.

Preporučeno

Odakle dolazi najviše nesigurnih proizvoda u BiH?
Znate li da je do kraja godine ostalo još 8 dana? Kako ćete ih provesti?
Poznat identitet žene koja je nožem ubila muža u Sarajevu

OREA je regionalna online platforma za prodaju i plasman ručno rađenih proizvoda koja je od prošle godine svoje poslovanje proširila i na Hrvatsku, čime su se domaćim
brendovima otvorila vrata za plasman proizvoda širom svijeta.

Obzirom da su brojni biznisi okupljeni oko OREA zajednice, pioniri u održivom poslovanju, na predstojećem Art Marketu, bit će organizovana panel diskusija i predavanje na temu okolišnih, društvenih i korporativnih standarda u poslovanju.

Kako uticati na svijest potrošaća i da li potrošači postaju svjesniji podržavanja malih, održivih brendova, koje su prednosti OREA platforme u promociji i primjeni ciljeva održivog poslovanja, te kako održivost utiče na ukupnu konkurentnost malih brendova – samo su neke od tema o kojima će se razgovarati na panelu u okviru jesenskog OREA Art Marketa.

“Održivi brendovi nisu samo trend. Oni predstavljaju pomak u svijesti potrošača i novipristup poslovanju. Naša OREA zajednica kontinuirano radi na uvođenju praksi održivog poslovanja, dajući krila upravo poduzetnicama i poduzetnicima koji ručno rađenim proizvodima stvaraju dodanu vrijednost šireći svoj portfolio kroz održivu proizvodnju i kreativnost konkuretnu na svjetskom tržištu” – ističe Senita Slipac jedna od osnivačica i direktorica OREA-e.

Kako bi cijela porodica uživala, i ove godine tokom Art Marketa bit će organizirana zabava za mališane. Najmlađi će uživati u Dječijem kutku uz 9 kreativnih radionica kao što su pravljenje igračaka, nakita, kozmetike, magneta, oslikavanje ruksaka, te radionice kuhanja i robotike.

Za sve posjetioce Vispak i Leda su pripremili besplatno osvježenje, UniCredit Bank je obezbijedio POS terminale, a VISA kao platni partner OREA-e daruje
poklone za najsretnije korisnike VISA kartica.

Iz OREA-e ističu posebnu zahvalnost Visit Sarajevo, Vladi Kantona Sarajeva i Gradu Sarajevo, za podršku u organizaciji jesenjeg Art Marketa u Domu mladih.

Sav prihod od ulaznica na Art Market kao i dio od prodaje rukotvorina, bit će doniran za potrebe rada Roditeljske kuće i Udruženja Srce za djecu oboljelu od raka.

OREA Art Market su podržali Vispak, Bingo, Grad Sarajevo, Intea print, Leda, Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Vlada Kantona Sarajevo, Visit Sarajevo, UniCredit i Visa, a medijski pokrovitelji su Klix.ba, Bonjour, RSG i Antena Sarajevo.

TAGOVANO:BiHbrendovidogađajOREA Art MarketSarajevounikat
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Nije lako biti samohrani roditelj, ja to vrlo dobro znam.
Sledeći članak Kako izgleda GUESS jesen? Nama, savršeno!
Koliko je vremena zaista potrebno da usvojite novu naviku?

Stvaranje nove navike ne odvija se po univerzalnom obrascu niti postoji magični…

4 min za čitanje
Zašto parovi koji se nikada ne svađaju nisu nužno u sretnim vezama

Mnogi vjeruju da je veza bez svađa znak savršenog sklada. Međutim, prema…

3 min za čitanje
Kazna za majčinstvo najteže pogađa žene sa akademskim karijerama, pokazalo je novo istraživanje

Osam godina nakon porođaja, žene imaju 29 odsto manje šanse da ostanu…

6 min za čitanje
Ovaj predmet je u Jugoslaviji imala svaka kuhinja, danas ga pamte samo starije generacije

Više od običnog alata, ovaj mehanički uređaj bio je tihi svjedok stvaranja…

2 min za čitanje

Slični postovi

IZDVOJENOZABAVNIK

Eldar Abaz: Pravi novinar mora znati voditi razgovor i s političarem i s pjevačicom

Autor Brankica Raković
6 min za čitanje
AKTUELNOSTIZABAVNIK

Završen osmi po redu Dječiji sajam, festival djece, ljubavi i prijateljstva

Autor Lola Magazin
7 min za čitanje

Kineskinja se preselila u Sarajevo: Objasnila zašto i osvojila ljude

Autor Redakcija
1 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?