Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Dolazi novi film o Baraku Obami i savjetujemo vam da pripremite maramice
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Dolazi novi film o Baraku Obami i savjetujemo vam da pripremite maramice
Uncategorized

Dolazi novi film o Baraku Obami i savjetujemo vam da pripremite maramice

Brankica Rakovic
Objavljeno 16/12/2006 10:08
Brankica Rakovic
Podijeli
Podijeli

Ako ste u potrazi za dobrim filmom uskoro, a pri tome još uvijek žalite za predsjednikom na odlasku, Barakom Obamom, imamo prijedlog za vas. Netfliks je u ponedjeljak pustio trejler za film “Barry” biografiju mladog Baraka Obame, za vrijeme njegovog studiranja na Kolumbija Univerzitetu u Njujorku. Ako se još uvijek niste emotivno vezali za Baraka i doživjeli tugu povodom njegovog odlaska, nakon filma garantujemo suze, jer ih nećete moći zaustaviti. O njegovoj ženi Mišel, imali smo priliku čitati u prethodnom tekstu.

Film bi trebao biti pušten u kinima 16. decembra. Fokus radnje je na dvadesetogodišnjem Baraku, koji je pokušavao pronaći svoj put i mjesto u svijetu, kao student 1981. godine. To je još jedan film o odrastanju i snalaženju mlade osobe u svijetu odraslih, koja pokušava shvatiti šta je ono što želi da radi. Jedini izuzetak je u tome što taj zbunjeni mladić kasnije postaje prvi crni američki predsjednik u istoriji. Govorio je o tome kako je bilo odrastati suočavajući se sa rasizmom, pri tome stvarajući multikultrualni identitet čovjeka kojeg je odgojila bjelkinja, ovaj film propituje dublje kako se on nosio sa tim. Upravo radi svoje multikulturalnosti postao je tolerantniji i uspješniji kada je u pitanju društveno uređenje u Americi.

U filmu se izdvaja posebna poruka kako odrastati u porodici dviju rasa, ne znači da se treba odlučiti za jedan identitet, već se povezati sa njih više i prihvatiti ih sve. Mladog Obamu glumi Devon Terel, a Ešli Džud glumi njegovu majku, En Danhem. Prema prvim reakcijama film je autentičan i prenosi suštinu. Režiser filma, Vikram Gandi, takođe je diplomirao na Kolumbija univerzitetu, zbog čega je vjerodostojnije predstavio samu priču. U vremenu kada se Amerika suočava sa novim, naglim i radikalnim promjenama, ovaj film može poslužiti kao bijeg od stvarnosti, ali i dati uvid u borbe koje se dešavaju svakodnevno temeljene na predrasudama koje imamo jedni o drugima. Jer Obama je samo to – predstavnik brojnih drugih ljudi koji se nose s istim problemima kao on.

TAGOVANO:Barak ObamaemocijefilmObamasuze
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Autor Brankica Rakovic
Follow:
Kada biste život u njegovim najradosnijim izdanjima zamišljali kao žensku osobu, mogli biste da ga zamislite u liku Brankice Raković
Prethodni članak Budi sa mnom, samo da ne budem sama
Sledeći članak Pregled sedmice: Dosadila vam je depresija? Imamo dobrih vijesti
Sve češće čujem: „Ako ti partner ne odgovara – ostavi ga.“

Zadnjih godina sve češće čujem savjete tipa: „Ako ti partner ne odgovara…

2 min za čitanje
Legendarna izdanja sa Met Gale koja su ušla u istoriju

Autfiti koji šokiraju, daju inspiraciju i ulaze u istoriju. Met Gala 2025. …

1 min za čitanje

Slični postovi

Ko je prava Dženifer Lopez: Dokumentarac o njenom životu, majčinstvu i slavnom nastupu na Superboulu

Autor Redakcija 2 min za čitanje

Stiže nastavak “Prljavog plesa”

Autor Redakcija 1 min za čitanje
IZDVOJENOZABAVNIK

Glumice koje su Jugoslaviju osvojile talentom, ali i ljepotom

Autor Redakcija 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš