Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Šta je Kim Kardašijan htjela da kaže?
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Šta je Kim Kardašijan htjela da kaže?
Uncategorized

Šta je Kim Kardašijan htjela da kaže?

Redakcija
Objavljeno 16/12/2006 12:23
Redakcija
Podijeli
Podijeli

Kim Kardašijan opet priča o svom nefeminizmu. Da, da, puna su joj usta izjava kako ona nije feministikinja i ne shvata zašto je neko uopšte vidi kao takvu. Ni manje ni više već je napisala i cijeli jedan tekst posvećen upravo toj temi. Kim je odlučila da nam svima prvo predstavi šta je to feminizam, da bi što bolje mogla da objasni zašto nije feministikinja.

Za mene je feminizam zagovaranje slobode i jednakosti za sve ljude, bez obzira na pol. Feminizam je pokret za sve one koji vjeruju da muškarci i žene treba da imaju potpuno jednaka prava i obaveze, bez predrasuda.

Dalje kroz tekst objašnjava kako ona vjeruje u jednakost i podržava društvo u kojem su svi jednaki, ali i dalje to ne znači da je feministkinja.

Kim1

Preporučeno

Rodno zasnovano nasilje: Kako nastaje i kako ga prepoznati
Ivana Mišerić: O lijepim ženama, svadbi, feminizmu, političarima i dobroti
Za početak, jebo vas feminizam.

Da, ja želim takav svijet. Želim svijet jednakosti i bez predrasuda i želim raditi na osnaživanju žena, jačanju njihove slike u društvu. Da, vjerovatno me izjednačavate sa feministkinjom, jer radim i zarađujem svoj novac, osjećam se ugodno u svom tijelu i ohrabrujem žene da budu ono što zaista jesu.

Imaju li njeni argumenti ikakvog smisla?

Zašto volimo etikete? Zašto ih stavljamo na sve? Republikanac ili Demokrata, biseksualac, siromašan, kriminalac, majka, feministikinja…

Svojski se potrudila da objasni da je sve to etiketiranje koje ne voli. Ne voli i ne želi da je stavljanje u okvire bilo čega definiše kao ličnost?!

On, ona, gej, hetero, crni ili bijeli – borba za jednakost treba da bude i ostane upravo to – jednakost, bez obzira na sve.

Nažalost, Kardašijan kao da ne shvata da je feminizam sve to – jednakost! Izjave u kojima se referiše na to da su sva ljudska bića ista i sa istim pravima, potvrđuje sebe kao feministikinju, ali zašto ne želi da se karakteriše kao takva, nikom nije jasno?!

TAGOVANO:aktuelnostifeministifeminizamKim Kardashian
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak Banjalučki pobjednički tim – prvi među 25 fantastičnih timova
Sledeći članak Stvarno želiš da budeš lutka s naslovne strane?
Generacija Z sve češće ide na dejtove s osobama koje ih ne privlače: Cilj je samo jedan

Među pripadnicima generacije Z sve je popularniji trend "practice dates" - upoznavanje…

2 min za čitanje
Stručnjakinje otkrivaju tri ključne stvari koje ženama povećavaju šanse za orgazam

O ženskom orgazmu se danas govori više nego ikad, ali statistike pokazuju…

6 min za čitanje
Pedagog: Kako nastaju ”znaš ti ko sam ja” odrasli

Prošle godine sam napisala jedan tekst o tome kako pedagoko-vaspitne metode doprinose…

4 min za čitanje
Zoran Milivojević: Kako podneti neprihvatanje?

Ako se roditelji, koji su se naljutili zato što je dete uradilo…

4 min za čitanje

Slični postovi

FEMINIZAMŽIVOT

Nejra Latić Hulusić: Savršena žena

Autor Nejra Latić Hulusić
7 min za čitanje
Uncategorized

Za čija se prava bori Bijonse?

Autor Redakcija
8 min za čitanje
Uncategorized

Kako se žene bore za ravnopravnost u Obaminoj kancelariji? Rješenje je tako jednostavno, da ćete se pitati čemu tekst

Autor Brankica Rakovic
2 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?