Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Imate li minut? Nikolija nas treba. Neka njen prvi korak bude i naša sreća
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Imate li minut? Nikolija nas treba. Neka njen prvi korak bude i naša sreća
Uncategorized

Imate li minut? Nikolija nas treba. Neka njen prvi korak bude i naša sreća

Brankica Rakovic
Objavljeno 17/01/2012 14:19
Brankica Rakovic
Podijeli
Podijeli

“U Novom Sadu smo. Upravo smo se vratile sa terapije. Nikolija je dobro. Igra se”, javila mi se Tijana Gligić Kosić, mama djevojčice kojoj smo i mi potrebni.

Tijanu znam, tu iz grada. Uvijek nasmijana. Sportiskinja. Sada mama-heroj! Dva puta godišnje njih dvije odlaze u Novi Sad, tamo Nikolija vježba i napreduje. Tako već dvije godine. U Banjaluci ostaju tata, petogodišnja sestra i troipogodišnji Nikolijin brat blizanac.

Prijevremeni Tijanin porod i komplikacije nakon njega uzeli su danak. Nikolija je od tada pod ljekarskim nadzorom. U ranom uzrastu dijagnostifikovana joj je cerebralna paraliza i trenutno prolazi kroz intenzivan fizikalni tretman.

Preporučeno

Idu pješke na Ostrog da skupe novac za liječenje Sergeja Stupara, kilometar košta 20 KM
Imamo zadatak za vas i skoro smo sigurne da ga je nemoguće riješiti!
Pampers i UNICEF – “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”

“Po četiri-pet časova provodimo vježbajući. Kada nismo u Novom Sadu, vježbe radimo u Banjaluci. Nikolija napreduje, ali sve to ide sporo. Kada se sjetim da joj nisu davali nikakve šanse za život, a onda ni za pričanje i hodanje, shvatim da je sve moguće. Ona priča, a i za hod ima nade. Nada je operacija  – selektivna dorzalna rizotomija u centru Acibadem u Istanbulu. Za sve je potrebno 24.700 evra. Termin još nemamo jer nam bolnica traži da prvo stavimo novac na račun”, priča Tijana.

Prijevremeni Tijanin porod i komplikacije nakon njega uzeli su danak. Nikolija je od tada pod ljekarskim nadzorom. U ranom uzrastu dijagnostifikovana joj je cerebralna paraliza i trenutno prolazi kroz intenzivan fizikalni tretman.

Nikolijina terapija je i vrtić u koji redovno ide. Tamo se druži sa ostalom djecom, ali i vježba kako da drži igračke i kako da radi ručicama. S njom se svakodnevno druže i fizioterapeuti. Ne umije da žvaće pa je njen dan ispunjen i vježbama koje joj pomažu da nauči da jede.

Pred ovom djevojčicom svakodnevno je mnogo izazova.

“Kada se sjetim da joj nisu davali nikakve šanse za život, a onda ni za pričanje i hodanje, shvatim da je sve moguće. Ona priča, a i za hod ima nade. Nada je operacija  – selektivna dorzalna rizotomija u centru Acibadem u Istanbulu. Za sve je potrebno 24.700 evra. Termin još nemamo jer nam bolnica traži da prvo stavimo novac na račun”, priča Tijana.

Mama Tijana nije mnogo pričala o svom danu i potrebama. Njen dan je Nikolija, a misija maksimalan napredak ove vesele djevojčice. Operacija ne može da čeka jer je najbolje da se uradi od druge do četvrte godine djetetovog života, a Nikolija sada ima tri i po.

Ona nas treba! Za njeno liječenje ovih dana svi bismo mogli da se odreknemo sitnice. Ta sitnica je put do njenog prvog koraka.

Svi koji žele da pomognu mogu da pozovu m:tel humanitarni broj 1416 i daruju jednu marku. Osim toga, na fotografiji ispod ispisani su i računi na koje možete uplatiti novac.

 

TAGOVANO:cerebralna paralizahumanostNikolija Kosićnovac za liječenjepomočTijana Gligić Kosić
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Autor Brankica Rakovic
Follow:
Kada biste život u njegovim najradosnijim izdanjima zamišljali kao žensku osobu, mogli biste da ga zamislite u liku Brankice Raković
Prethodni članak Da li se vaša deca igraju “kao devojčice” ili “kao dečaci”?
Sledeći članak Samohrani roditelji, zakoni vas ne prepoznaju
Kondom star 200 godina “u savršenom stanju”, tvrdi muzej

Gotovo 200 godina star kondom — u “besprijekornom stanju” — upravo je…

3 min za čitanje
Matija Cvek u Banjoj Luci 26. oktobra

Matija Cvek gostovaće u Narodnom pozorištu Republike Srpske 26. oktobra u 20…

1 min za čitanje
U zagrljaju njih dvojice

Život je nepredvidiv. Svaka čast planiranju i dogovaranju, ali tek kad mi…

3 min za čitanje
Epidemija usamljenosti: Možda i vi patite od ove “bolesti”

Nedavno je zvonio telefon u mirnoj kući jednog beogradskog predgrađa.

10 min za čitanje

Slični postovi

AKTUELNOSTI

Interpol traži pomoć: Tijelo dječaka pronađeno umotano u foliju u Dunavu

Autor Redakcija 2 min za čitanje
Uncategorized

Popravlja i poklanja bicikle siromašnoj djeci

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Uncategorized

Tajna koju se roditelji boje izgovoriti

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš