Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Pampers i UNICEF – “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Pampers i UNICEF – “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”
Uncategorized

Pampers i UNICEF – “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”

Redakcija
Objavljeno 17/01/2012 13:42
Redakcija
Podijeli
Podijeli

Pomozite nam da poboljšamo živote majki i djece u Bosni i Hercegovini! Vaš glas može pomoći!

Sarajevo, datum – Partnerstvo Pampers-a i UNICEF-a kroz kampanju “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”, koje traje 11 godina, je pokazalo da zajedno možemo svijet učiniti boljim mjestom za mame i bebe.  U znak  zahvalnosti svim roditeljima u Bosni i Hercegovini, Pampers nastavlja svoju misiju kako bi pomogao bebama od prvog dana, sponzorišući 20 porodilišta u Bosni i Hercegovini sa pelenama za novorođenčad.

Od danas imate priliku da glasate na Pampers Facebook stranici: http://bit.ly/PampersUNICEFBIH  za svoj grad. Glasanje se završava 31. decembra 2016. godine, kada će biti objavljeno kojih 20 porodilišta u BiH će dobiti pelene za novorođenčad. Na ovaj način svako može postati “glas” u globalnoj PAMPERS UNICEF kampanji “1 pakovanje = 1 vakcina koja spašava život”  sa ciljem da poboljša živote majki i djece u Bosni i Hercegovini i širom svijeta.

Preporučeno

Kako ste mogli da vidite pred sobom osobu kojoj očigledno nije dobro, a da vi povodom svega toga uradite … NIŠTA!
Rat u Ukrajini: Kako da pomognete
Od 4 bebe samo jedna hoda: “Doktorka je predložila da ubijemo dva ploda, nisam želela, čula sam njihova srca!”

Pampers je pomogao UNICEF-u da eliminiše majčinski i neonatalni tetanus (MNT) u 19 zemalja

Zahvaljujući milionima beba, od početka kampanje Pampers je pomogao UNICEF-u da eliminiše MNT u 19 zemalja, a 19 zemalja se još uvijek bori sa iskorjenjenjem ove bolesti. Sada smo na pola puta do dostizanja našeg cilja – eliminacije MNT u cijelom svijetu. Tokom perioda od 11 godina ova kampanja je pomogla da se smanji smrtnost novorođenčadi za više od 60%.

67 miliona žena su u riziku da dobiju ovu fatalnu bolest koja se može spriječiti

Ovih 67 miliona žena i njihovih beba žive u zemljama u razvoju u područjima kojima je teško pristupiti i nemaju dostupnu zdravstvenu njegu. U mnogim mjestima tetanus je još uvijek glavni razlog smrtnosti dojenčadi zbog nedostatka neophodne zdravstvene njege, imunizacije i higijenske prakse pri porodu. Iako MNT može lako biti spriječen jednostavnom vakcinom, 49,000 beba još uvijek umire svake godine od MNT-a. To znači da je svakih 11 minuta život jedne bebe fatalno ugrožen.

Pampers nastavlja da podržava UNICEF u njihovom naporu da eliminiše MNT u SVAKOJ zemlji. Pampers pomaže UNICEF-u da eliminiše MNT donirajući sredstva kako bi se kupile ili isporučile vakcine protiv ove bolesti.

Partnerstvo između Pampersa i UNICEF-a je zasnovano na zajedničkim vrijednostima i posvećenosti zajedničkom radu.  Ovim se pravi promjena u svijetu doprinoseći sreći i dobrobiti majki i beba širom svijeta.

TAGOVANO:bolestipamperspomočvakcine
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak Gledam Siriju, a vidim svoju zemlju. Vidim one rane koje još nisu zacijelile.
Sledeći članak Adel: Muškarci, obrijte svoje noge, ne zanima vas hoće li ih žene brijati
Kondom star 200 godina “u savršenom stanju”, tvrdi muzej

Gotovo 200 godina star kondom — u “besprijekornom stanju” — upravo je…

3 min za čitanje
Matija Cvek u Banjoj Luci 26. oktobra

Matija Cvek gostovaće u Narodnom pozorištu Republike Srpske 26. oktobra u 20…

1 min za čitanje
U zagrljaju njih dvojice

Život je nepredvidiv. Svaka čast planiranju i dogovaranju, ali tek kad mi…

3 min za čitanje
Epidemija usamljenosti: Možda i vi patite od ove “bolesti”

Nedavno je zvonio telefon u mirnoj kući jednog beogradskog predgrađa.

10 min za čitanje

Slični postovi

Uncategorized

Deset znakova da vaše dijete maltretiraju u školi

Autor Brankica Rakovic 8 min za čitanje
ZDRAVLJEIZDVOJENO

Koje vakcine dijete treba primiti do prve godine života?

Autor Lola Magazin 4 min za čitanje
Uncategorized

Hobotnice za Paprikovac: Divna akcija za pomoć bebama rođenim prije vremena

Autor Brankica Rakovic 4 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš