Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Devet mladih glumica čija imena ćete zapamtiti ove jeseni
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Devet mladih glumica čija imena ćete zapamtiti ove jeseni
Uncategorized

Devet mladih glumica čija imena ćete zapamtiti ove jeseni

Brankica Rakovic
Objavljeno 17/11/2021 17:27
Brankica Rakovic
Podijeli
Podijeli

Jesen je stigla, a s njom i to vrijeme kada večeri provodimo ispred TV-a, ušuškani u dekicu i sa daljinskim u ruci. Srećom, imamo šta i da pogledamo, barem više nego prethodnih jeseni.

Serije su već odavno zavladale „malim ekranima“, a nakon talasa uvoznih – najprije sa juga Amerike, pa sa juga Azije, a onda i juga Evrope – napokon primat dobijaju domaći proizvodi. Ponuda je dovoljno široka za sve ukuse, od tipičnih romansi poput „Čiste ljubavi“, preko porodične „Istine i laži“, do ozbiljne drame kakva je serija „Meso“.

Osim novih sadržaja, serije iz domaće produkcije su otvorile prostor i za novu generaciju naših glumica. Neke od njih gledamo prvi put, drugima su prvi put povjerene veće uloge, dok se treće vraćaju na velika vrata nakon manjih pauza.

Preporučeno

Dvoje u Zapletu: Kad na sceni gledaš sudbine parova oko sebe
Sramni komentari ispod teksta o nasilju nad Natašom Šavijom su sve što je pogrešno u današnjoj Srbiji
Pravda koju nismo dočekali: Zašto njeni silovatelji nikad nisu osuđeni?

Svima je zajedničko to da su mlade, veoma talentovane i upečatljive u ulogama koje tumače, zbog čega zaslužuju da ih istaknemo i kažemo ponešto o njima. Zajedno sa svojim koleginicama koje imaju zavidan glumački pedigre, one čine sljedeću generaciju domaćih glumica, pred kojima su velike karijere.

Marija Pikić („Meso“)

Foto: Bosonoga produkcija / Meso promo

Onima koji ozbiljnije prate filmsku i TV scenu regije, Trebinjka Marija Pikić je i najpoznatije ime sa ove liste. Kako i ne bi bila, kada je već za svoju prvu veću ulogu, u filmu „Neprijatelj“, dobila mnoštvo pohvala, a to je bila tek najava onoga što slijedi. Stigla je serija „Cvat lipe na Balkanu“, a onda i film „Djeca Sarajeva“, za koji je sa samo 23 godine dobila prestižnu nagradu za najbolju glumicu na Sarajevo Film Festivalu, dok je film nagrađen posebnim priznanjem žirija u Kanu.

Uz filmove, Marija se nastavila baviti i serijama, i to „Krizom“ i „Lud, zbunjen, normalan“, ali je onda uslijedila mala TV pauza, od sredine 2016. do jeseni ove godine. Sada je Marija ponovo na ekranima, i to kao – Marija!

U prilično teškoj drami Saše Hajdukovića, po scenariju Nikole Kolje Pejakovića, ona glumi djevojku koja dolazi da studira u Banju Luku, ali ne uspijeva da se snađe u novoj sredini. Njena Marija je usamljena, impulsivna i izgubljena, na momente potpuno povučena, a već u sljedećim preplavljena emocijama. Kako se serija „odmotava“, tako se i njen lik razvija, a o njemu i njoj smo ne tako davno i razgovarali sa Marijom.

123456789Sledeća strana
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorBrankica Rakovic
Follow:
Kada biste život u njegovim najradosnijim izdanjima zamišljali kao žensku osobu, mogli biste da ga zamislite u liku Brankice Raković
Prethodni članak Fotografije sa vjenčanja koje su ispale bolje od planiranih
Sledeći članak Za sve One devojke
Brankica Raković u haljini s ružama poslala snažnu poruku: Nigdje nismo sigurne

Brankica Raković, urednica Lola magazina, influenserka i urednica emisije "Oslobođena", prošetala je…

2 min za čitanje
Veliki pomak u liječenju melanoma: Personalizovana mRNA terapija mogla bi spriječiti povratak bolesti

Pacijenti koji su primali kombinaciju nove terapije i Keytrude dulje živjeli bez…

7 min za čitanje
Bizarni protest: Muškarci u Miamiju sklekovima podržavaju Andrewa Tatea

"Je li to humoristična serija? Je li to konvencija manosfere u Miamiju?…

3 min za čitanje
Horoskop od 24. do 30. avgusta: Pomračenje Meseca donosi razotkrivanja, završetke i velike odluke

Nedelja od 24. do 30. avgusta 2026. nosi snažnu i emotivno intenzivnu…

10 min za čitanje

Slični postovi

Uncategorized

Kako su mačkaste naočare žive i skoro vijek kasnije (dobro, uz možda koji život manje)

Autor Redakcija
3 min za čitanje
Uncategorized

Ljudi s olovkama idu dalje. Čekamo vas na februarskom konkursu.

Autor Brankica Rakovic
2 min za čitanje

Marko Babić: “Nisam više bolestan”

Autor Redakcija
17 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?