Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Vaspitačica zaboravila dijete u vrtiću, zaključala ga i otišla kući, majci govorili da ga je neko preuzeo
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Vaspitačica zaboravila dijete u vrtiću, zaključala ga i otišla kući, majci govorili da ga je neko preuzeo
AKTUELNOSTIIZDVOJENO

Vaspitačica zaboravila dijete u vrtiću, zaključala ga i otišla kući, majci govorili da ga je neko preuzeo

Lola Magazin
Objavljeno 30/03/2026 14:15
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Odgojiteljica je zaboravila troipogodišnje dijete u vrtiću, zaključala ustanovu i otišla kući, dok je majci rečeno da je dijete već neko preuzeo, prenosi N1 Srbija.

Dijana Katilović iz Vršca u Srbiji prije mjesec dana došla je po svog troipogodišnjeg sina u vrtić, ali dalje od zaključanog ulaza nije mogla. Kada je telefonom pozvala odgojiteljicu, dobila je odgovor da je dijete već neko preuzeo i odveo, te da je dežurna odgojiteljica zaključala vrtić i otišla kući. Uslijedio je niz telefonskih poziva, provjera i uvjeravanja gdje je i kod koga dijete, iako je ono cijelo vrijeme bilo u vrtiću – samo, zaključano i zaboravljeno u toaletu, ispričala je Dijana za portal N1 Srbija.

Tog 23. februara oko 16 sati Dijana je došla po sina u vrtić. Kako kaže, ranije nije mogla, kao ni njeni roditelji kod kojih je usput svratila nešto ostaviti. Ispred vrtića dočekao ju je zaključan ulaz pa je pozvala sinovu odgojiteljicu.

Preporučeno

Neću odgajati ćerku po merama društva. NEĆU je odgajati da bude fina i poslušna
Šokantna prijava u Sarajevu: “Vaspitačice ugurale dijete u hranilicu i ponižavale ga”
Muškarci žrtve seksualnog nasilja: ‘Silovan sam na dejtu kada sam imao 19 godina’

– Njegova odgojiteljica rekla mi je da je ona otišla kući i da je s djecom ostala dežurna odgojiteljica te da će je nazvati i javiti mi se. Nakon razgovora s dežurnom rekla mi je da je dijete otišlo kući. Pitala sam ko ga je odveo, a ona mi je rekla: ‘Provjerite da možda vaši roditelji nisu došli po njega.’ Rekla sam da nisu i da upravo dolazim od njih. Moji roditelji nikada ne dolaze po dijete bez prethodnog dogovora sa mnom, niti je to moguće jer se potpisuje kada dijete preuzima druga osoba. Počela sam vrištati nasred ulice i zvati sve redom – mamu i bivšeg supruga – da provjerim je li ga možda on uzeo, a da mi nije javio. No ni on nije preuzeo dijete – opisuje Dijana kroz kakav je stres i strah prolazila dok je pokušavala utvrditi ko je odveo njeno dijete iz vrtića.

Kaže da joj je na ulici prišla jedna žena i savjetovala da odmah ode u policiju, što je i učinila. Međutim, do policije nije stigla jer je u međuvremenu u vrtić došla dežurna odgojiteljica koja je posljednja napustila ustanovu i sve zaključala.

– Dok sam izašla iz auta, zaključala ga, prešla ulicu i potrčala prema vrtiću, ona je već ušla unutra. Zatekla sam ih u hodniku. Sin mi je pritrčao plačući, sav crven i tresao se. Odgojiteljica mi je nešto govorila, ali od svega pamtim samo da je rekla kako je mislila da je otišao kući – dodaje Dijana.

Koliko je dugo dijete bilo zaključano u toaletu i zaboravljeno u vrtiću iz kojeg su svi otišli – nije poznato, a kako kaže, to niko sa sigurnošću ne može reći.

Navodi da su joj rekli kako se s odgojiteljicom mimoišla za svega dvije i po minute, što se navodno vidi na snimcima nadzornih kamera. Odgojiteljica je u svojoj izjavi rekla da je ostala sama s nekoliko djece te da je Dijanin sin bez javljanja otišao u toalet.

– Kaže da se nije javio, da je otišao u toalet i da nije rekao. Prije toga je dva puta išao i javljao se, a treći put nije – prenosi Dijana.

Majka je slučaj prijavila upravi vrtića i policiji. Kako joj je rečeno, protiv dežurne odgojiteljice pokrenut je disciplinski postupak, ali ona i dalje radi do njegovog završetka.

S druge strane, za dječaka su posljedice vidljive.

– Sutradan ga nisam vodila u vrtić, ali već prekosutra jesam kako bi to prebrodio. Plakao je kad sam ga ostavljala, a oni su mi savjetovali da ga ostavim i da će se oni time baviti. Međutim, on odbija ići u vrtić i kaže da se boji da će ga zaključati. Krenuli smo psihologu koji je savjetovao da ga ispišemo jer se ondje ne osjeća sigurno. Kaže da se zatvorio i ne želi govoriti o onome što se dogodilo – kaže majka.

Dijana je u javnost izašla mjesec dana nakon događaja jer je, kako navodi, slučaj uredno prijavila i vrtiću i policiji. Iz policije su joj rekli da su se obratili Osnovnom javnom tužilaštvu u Vršcu koje smatra da postoje elementi za pokretanje istrage. Šta je dalje poduzeto, zasad nije poznato.

Dodaje da je očekivala da će vrtić sam poduzeti konkretne mjere, no sada se, nakon dodatnih poziva na davanje izjave i propitivanja ostaje li pri iskazu, boji da se slučaj pokušava zataškati.

– Pokrenut je disciplinski postupak koji može završiti smanjenjem plaće, suspenzijom ili otkazom. O otkazu ne želim govoriti, ali ne želim ni da sve završi samo smanjenjem plaće. Čula sam da je u kolektivu zabranjeno govoriti o tome, ali meni kao majci niko ne može zabraniti da govorim. Pitam se samo šta bi oni učinili da su bili u takvoj situaciji – poručuje Dijana.

Upozorava i da zataškavanje ovakvih slučajeva može dovesti do njihovog ponavljanja, što ne želi nikome.

Portal N1 Srbija obratio se upravi predškolske ustanove u Vršcu i tamošnjem Osnovnom javnom tužilaštvu. Odgovore još nisu dobili.

Izvor: Buka
TAGOVANO:traumavaspitačivrtić
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak 11 jednostavnih saveta stručnjaka za dug i srećan život koje vredi usvojiti
Sledeći članak Austrija zabranjuje društvene mreže za djecu mlađu od 14 godina
Moji đaci pisali su o MAMAMA: ”Jedan od razloga zašto je najviše volim jeste taj, što kad smo brat i ja bili mali, nije htela da idemo u vrtić, nego je ona bila sa nama”

Pred kraj školske godine su moji petaci pisali o ličnosti koju najviše…

7 min za čitanje
Razbijanje mitova o inteligenciji: Zašto pametni ljudi nisu onakvi kakvima ih zamišljate?

Znanstvena istraživanja i desetljeća psiholoških studija nude znatno kompleksniji i često iznenađujući…

6 min za čitanje
Horoskop od 13. do 19. jula: Najviše sreće očekuje Rakove, Lavove i Vodolije

Zvezde donose zanimljive promene od 13. do 19. jula, a tri znaka…

8 min za čitanje
Matildin efekat: Žene koje su menjale svet, a istorija ih je zaboravila

Zamislite da ste osmislile društvenu igru koja kritikuje društveni poredak. Godinama ste…

7 min za čitanje

Slični postovi

Uncategorized

Priča jednog vaspitača iz koje ćete i same naučiti mnogo o svojoj djeci

Autor Redakcija
7 min za čitanje
IZDVOJENOPORODICA

Sva naša tuga stane u “Molimo roditelje da plate vrtić”

Autor Jelena Pralica
5 min za čitanje
AKTUELNOSTI

Petaci fizički i seksualno zlostavljali devojčicu u školi, porodica tvrdi da je slučaj zataškavan

Autor Lola Magazin
7 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?