Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Kolektivna tragedija
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > ŽIVOT > Kolektivna tragedija
ŽIVOTAKTUELNOSTI

Kolektivna tragedija

Lola Magazin
Objavljeno 03/11/2023 16:39
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Srećko Stipović, viteški novinar i tragač za neobičnim ljudima i njihovim još neobičnijim sudbinama, prije nekoliko je dana objavio priču o muškarcu koji živi s dvije žene u Busovači.

Jedna je Bošnjakinja, mlada Fatima, mojih godina, a drugu, stariju Ukrajinku upoznao je tijekom rada u Njemačkoj. Njih dvije sada žive u istoj kući i zajedno kuhaju, peglaju, odgajaju dvojicu sinova koje Elmedin ima iz braka s Fatimom.

Da nije bilo Srećkovog priloga, nitko za ovu tragediju ne bi znao. Novinari su se sjatili u Busovaču; kraj koji ,osim ove ljubavne sage, vrvi od nedostatka života, a Elmedin, bosanski ljubavnik u samo jednom danu postao zvijezda interneta.

Preporučeno

Poskupljuju cigarete u BiH
Fotografija realne BiH iz perspektive Midhata Poturovića
“Seksualnim životom najnezadovoljnije su žene koje su s muškarcima”

Mediji u regiji prenose njegove izjave, snimaju se video prilozi, žene sjede do njega dok kao beg objašnjava da je pošteniji od drugih jer ne skriva ljubavnice i da je jednu noć s jednom, a s drugom drugu u krevetu.

U ovoj tragediji, a jest tragedija, i to kolektivna, Elmedin je već nekoliko noći glavna faca TikToka. U ovim trenutcima, drži predavanje na TikToku, a do njega je Fatima, sa šljivama ispod očiju. U komentarima njena obitelj Elmedinu psuje, a ostali joj sugeriraju da pobjegne, da uzme svoju djecu i ode.

I dok Elmedin njenoj majci psuje mrtvu majku, ona šuti, pognute glave, kao da čeka trenutak kada će se kamera ugasiti. Nikome ovo nije sporno – bigamija je kazneno djelo u BiH, zatvorska kazna je i do dvije godine. Ali najstrašnije od svega.

U mojoj zemlji ne postoji očito savjestan i odgovoran pravobranitelj za djecu. Za djecu koja odrastaju u takvom, najblaže rečeno, bizarnom okruženju. Nitko se od silnih feminističkih udruga nije oglasio, nije poslao ni protokolarno priopćenje kojim bi upozorilo na ovu, najmanje neobičnu pojavnost, a o ljudskopravašima i policiji, jer ovo, naime, pomalo i jest slučaj za njih, da i ne govorimo.

Večeras će mnoga djeca i tinejdžeri gledati tog čovjeka kako ponosno pokazuje svoje trofeje. Jednu ženu koja uporno ponavlja da je nitko nije prisilio.

Djecu njihovu, sva sreća, još uvijek ne vidimo.

TAGOVANO:bigamijaBiHdvije ženekolektivna tragedijamuškaraczakon
IZVORI:facebook.com/ Gloria Lujanovic
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Zakasnila na let pa otrčala na pistu i mahala pilotu da je pusti u avion
Sledeći članak Novinar u Gazi jecajući skinuo pancir i kacigu nakon ubistva kolege
Porodice četvoro tinejdžera tužile Meta, TikTok, Snapchat i YouTube zbog smrti djece

Porodice četvoro tinejdžera iz SAD-a podnijele su tužbu u Delawareu protiv Mete,…

2 min za čitanje
Proglašen najbolji parfem svih vremena

Ljubiteljke parfema širom svijeta svake godine tragaju za novim mirisima, ali samo…

3 min za čitanje
Veliki horoskop za avgust za svaki znak

Avgust donosi energiju promena, novih odluka i preispitivanja prioriteta. Prema astrološkim tumačenjima,…

6 min za čitanje
“Volim svoju bebu, ali mi fali moj stari život”: Zašto svaka majka mora da pročita ovu ispovest

Volite svoju bebu više od svega, ali vam ponekad nedostaje život koji…

5 min za čitanje

Slični postovi

Zbog Lenkinih fotografija ćete poželjeti da u Bihać odete već danas

Autor Brankica Rakovic
1 min za čitanje
AKTUELNOSTIIZDVOJENO

Amra iz Jablanice se nadljudski borila da spasi sina: “Ako izgubim dijete, meni života nema”

Autor Lola Magazin
2 min za čitanje
FEMINIZAMŽIVOT

Ovo se može desiti svakoj od nas – zato je važno da pročitaš!

Autor Lola Magazin
4 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?