Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Filipinska tradicija koju bi trebalo svi da kopiramo
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > Uncategorized > Filipinska tradicija koju bi trebalo svi da kopiramo
Uncategorized

Filipinska tradicija koju bi trebalo svi da kopiramo

Brankica Rakovic
Objavljeno 16/12/2019 8:46
Brankica Rakovic
Podijeli
Podijeli

Pokloni. Kreativni, mali i veliki. Oni koje dobijamo i koje dajemo. Ali šta ako smo toliko daleko od svoje zemlje da nemamo priliku da to uradimo? Balikbayan sinonim je za radost povratka, kako kući, tako onim starim i tradicionalnim vrijednostima. Na Filipinima postoji ova tradicija od 1980. godine koja podrazumijeva pakovanje velikih kutija Balikbayan u koje se stave sve neophodne stvari za jedno domaćinstvo, a onda se vraćaju u njhovu državu. U tim kutijama nećete pronaći ništa pretjerano skupo, ali ćete pronaći sve što vam je potrebno. Uglavnom se tu nalaze stvari koje Filipinci ne mogu naći na Filipinima, a zavisno od standarda onog koji šalje, često se tu nađu i neki luksuzni pokloni koji začine kutiju.

Zato se one pakuju pametno i sa pažljivo odabranim namirnicama, na dno se stavljaju novine, peškiri ili deke, bilo šta što će dodatno učvrstiti podlogu, a onda se dodaju sve potrepštine u vidu namirnica i odjeće. Paket se lijepi dvostrukim lijepljenjem prozirnim i smeđim selotepom kako se ne bi desilo da se otvori. Upustvo o pakovanju pogledajte u videu.

Preporučeno

Fotografije koje će vam uzeti nekoliko minuta, a podariti sate inspiracije
Kako da budete kreativni sa poklonima ovih praznika?
Koliko ste knjiga pročitali? Toliko ste različitih zemalja obišli!

Riječ “balikbayan” sastoji se od više riječi koje zajedno znače “vratiti u državu”, što najbolje simbolizuje ljude koji su izbjegli sa Filipina ili mladih koji su otišli da se školuju. To je svojevrsni način da se emotivno povežu tako što će u jednom paketu, zapakovati sve što im je potrebno i poslati. Nije to samo stvar namirnica, već i mnogo veća, stvar namjere. A čak i da ne posmatramo to iz ugla Filipina možemo reći da je ideja odlična i da bismo i mi mogli uraditi isto. Bilo da se radi o slanju paketa porodici, prijateljima ili ljudima koje čak ne znamo. Postoji način da im pokažemo da nam je stalo i da u jedan paket zapakujemo sve ono što bi im trebalo. Vjerujte, to je mnogo bolja ideja od toga da kupujete nepotrebne stvari.

Razmišljajte drugačije, budite kreativni, budite empatični i realni u namjeri da pomognete onima kojima je pomoć najpotrebnija. To je sva suština prazničnih poklona, bili oni u dimenziji paketa ili simbolični. Sve što vam ne treba i što možete odvojiti, može biti korisno drugima. A ako imate vremena, usrećite djecu iz udruženja “Down Sy i mi” koja takođe zaslužuju lijepe i srećne praznike.

TAGOVANO:Filipiniiseljenikutijepoklonisvijet
Podijeli članak
Twitter Email Kopiraj link Štampaj
Autor Brankica Rakovic
Follow:
Kada biste život u njegovim najradosnijim izdanjima zamišljali kao žensku osobu, mogli biste da ga zamislite u liku Brankice Raković
Prethodni članak Ne treba poklanjati samo tokom praznika. Evo nekih ideja za poklone.
Sledeći članak Najkraći i najvažniji tekst napisan tebi. Baš tebi.
Pronašli smo DOMAĆI brend za nju i njega koji ćete voljeti!

Hej, ljubitelji mode! Jeste li spremni pronaći ili unaprijediti svoj stil? Upoznajte…

2 min za čitanje
Sve češće čujem: „Ako ti partner ne odgovara – ostavi ga.“

Zadnjih godina sve češće čujem savjete tipa: „Ako ti partner ne odgovara…

2 min za čitanje
devojka
Šta da radiš kad je sve dobro, a ništa nije dobro?

Svaka bi se devojka na tvom mestu radovala! Tako je Neveni rekla…

8 min za čitanje
Legendarna izdanja sa Met Gale koja su ušla u istoriju

Autfiti koji šokiraju, daju inspiraciju i ulaze u istoriju. Met Gala 2025. …

1 min za čitanje

Slični postovi

Uncategorized

Žena koja ima 27 godina i pečate 196 država u pasošu

Autor Brankica Rakovic 2 min za čitanje
ZABAVNIK

Znate li koje su omiljene knjige studenata širom svijeta?

Autor Lola Magazin 7 min za čitanje
Uncategorized

Od 2017. želim samo jednu stvar. Ostalo će samo od sebe doći.

Autor Brankica Rakovic 6 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš