Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Ova bolnica je prva u RS počela koristiti vještačku inteligenciju
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > AKTUELNOSTI > Ova bolnica je prva u RS počela koristiti vještačku inteligenciju
AKTUELNOSTI

Ova bolnica je prva u RS počela koristiti vještačku inteligenciju

Redakcija
Objavljeno 06/09/2023 23:41
Redakcija
Podijeli
Podijeli

U bijeljinskoj Bolnici “Sveti vračevi” otvoren je Centar za vještačku inteligenciju, čime je postala prva javna zdravstvena ustanova u Republici Srpskoj koja je u rad uvela vještačku inteligenciju, saopšteno je iz Bolnice.

Riječ je o uvođenju novog softvera u radiologiji, koji omogućava značajno poboljšanje procesa dijagnostike, kvantitativnu analizu i obogaćivanje medicinskih podataka, što može biti dragocjeno za istraživanje i razvoj novih dijagnostičkih algoritama ili terapijskih strategija, saopšteno je danas iz Bolnice.

Pomoćnik ministra zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Milan Latinović istakao je da je Vlada Republike Srpske u proteklom periodu zdravstvenim ustanovama nabavila najsavremeniju medicinsku opremu sa određenim softverima koji u radu koriste vještačku inteligenciju.

Preporučeno

Kako su nam opet podmetnuli krizu u BiH
“Radovala sam se hemioterapiji, znala sam da ću ozdraviti”
Pripremite 3D naočale, jer stiže 3D vagina, ali ne u kina

– Bijeljinska Bolnica je stavila krunu na ovaj proces i dijagnostičku opremu nadogradila još jednim naprednijim sistemom, koji će omogućiti da radiolozi kvalitetnije i bolje rade. Ne treba da imamo strah od primjene određenih softvera i sadržaja jer oni poboljšavaju rad naših medicinskih radnika, koji i dalje ostaju najvažniji kada je riječ o zdravlju i radu sa pacijentima, poručio je Latinović.

Hirurg Milorad Todorović rekao je da je poenta vještačke inteligencije da se sa novim podacima sistem dalje razvija.

Profesor Paola Savona sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Palermu naglasila je da je veoma važno uspostaviti pravni aspekt primjene vještačke inteligencije u medicini, s ciljem sprečavanja zloupotrebe ili bilo kog tipa diskriminacije.

Zlatko Maksimović, predsjednik Organizacionog odbora Naučne konferencije, u okviru koje je i otvoren Centar, rekao je da je jedan od bitnih zaključaka da vještačku inteligenciju koja je već došla, treba nadzirati, i onoliko koliko je moguće kontrolisati.

Dvodnevna međunarodna naučno-praktična konferencija “Budućnost vs. sadašnjost u medicini, digitalzacija-vještačka inteligencija” okupila je više od 130 učesnika iz Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Velike Britanije, Austrije, Italije, SAD, Ruske Federacije i Sejšela.

Konferencija je održana u organizaciji Fondacije za kulturu kvaliteta i izvrsnost iz Beograda, “Brejnkon tehnolodžiz” iz Beča i Bolnice “Sveti vračevi” iz Bijeljine. Pokrovitelj je Vlada Republike Srpske, Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite.

TAGOVANO:“Sveti vračevi”bijeljinabolnicaCentar za vještačku inteligencijumedicinaradiologijaRSzdravstvene ustanove
IZVORI:seesrpska.com
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak Jovana Kešanski: Anksioznost i prenemaganje NISU isto
Sledeći članak Zlostavljanje ne počinje prvim šamarom
Koliko je vremena zaista potrebno da usvojite novu naviku?

Stvaranje nove navike ne odvija se po univerzalnom obrascu niti postoji magični…

4 min za čitanje
Švedski model porodiljskog: Šta se dogodi kada društvo odluči da roditeljstvo nije samo ženski posao?

Kada društvo očekuje da mame i tate podele porodiljsko odsustvo i obaveze…

6 min za čitanje
Dokle ćemo sve da planiramo, a da nikud ne stižemo?

Na terasi je bilo sparno, teško za disanje i prenaporno za razmišljanje.…

7 min za čitanje
Zašto parovi koji se nikada ne svađaju nisu nužno u sretnim vezama

Mnogi vjeruju da je veza bez svađa znak savršenog sklada. Međutim, prema…

3 min za čitanje

Slični postovi

AKTUELNOSTI

Pritvoren zbog obljube djeteta i polne zloupotrebe

Autor Lola Magazin
1 min za čitanje
AKTUELNOSTIZDRAVLJEŽIVOT

Udruženje “MOJE DIJETE” uputilo inicijativu: Svako dijete treba da ima pratnju roditelja u bolnici

Autor Lola Magazin
2 min za čitanje
AKTUELNOSTI

Ponovo odloženo suđenje treneru optuženom za pedofiliju u Bijeljini

Autor Lola Magazin
1 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?