Kada premotam sve do danas, sada se trudim da jedem rano, često i što zdravije mogu. Pazim na sve što stavim ili ne stavim u svoje tijelo, po čitave dane i svakodnevno.
Čitala sam o tome šta pomaže i šta ne pomaže, što se tiče dijeta, za ljude sa depresijom, anksioznošću i drugim nasumičnim pratećim poremećajima.
Vitamini su važni. Sve ono osnovno što se ikada čuli da je dobro za vas – B, C i D su oni koje smatram korisnima. Dakle, pokušavam da konzumiram hranu i pića koji imaju ove vitamine kad god sam u mogućnosti.
Kad nisam ili ne mogu uzeti dovoljno, uzimam suplemente. Ipak, preferiram da ih uzimam iz hrane – neprerađene i prirodne kad god je to moguće.
Proteini su korisni, posebno ujutru. Jaja i slanina su za mene lagan i dobar izbor. Trudim se da barem isječem malo povrća i ubacim ga sa ili na jaja, samo da bih mogla da kažem da sam to uradila kada pišem ovakve stvari.
Iako pazim na svoju ishranu i ono što unosim u svoje tijelo, i dalje uglavnom jedem ono što želim – ako ništa drugo, onda izmijenjenu verziju onoga što bih ionako jeo. Jedem zdravo koliko mogu, što češće mogu. Moje osnovno zlatno pravilo je da pojedem nešto barem polukorisno što je ranije moguće.
Ljudi koji žive sa depresijom obično nemaju želju da jedu rano, neki uopšte ne dorukuju, a to nije dobro, bez obzira ko ste.
Sve što mi je to ikada donijelo je da sam izgladnila i postala još nervoznija. Izašla bih iz kuće bez jela, i obično vrlo brzo postane veoma loše.
Bez razloga sam zla prema blagajnicama, ne mašem ljudima u saobraćaju koji me prvi puste, uglavnom postane veoma neprijatno za sve koji su umiješani.
Dakle, umjesto da rizikujem da se to desi, ako ne mogu ili neću da pojedem obrok prije nego što izađem iz kuće, odradim onaj minimum što mogu, popijem nutritivni šejk. Bum. Problem riješen. Plus, preukusni su, da budem iskrena.
Da zaključim, što se tiče hrane i ishrane kada je u pitanju depresija, rekla bih da koristite zdrav razum, istražite, razgovarate sa svojim ljekarom i uradite ono što je najbolje za vas.
Svi smo mi jedinstvena bića sa različitim potrebama i životima i načinima pristupa stvarima, i to je dobra stvar.