Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Autobus u kome se dele komplimenti
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > IZDVOJENO > Autobus u kome se dele komplimenti
IZDVOJENOZABAVNIK

Autobus u kome se dele komplimenti

Redakcija
Objavljeno 17/08/2025 17:37
Redakcija
Podijeli
Podijeli

Danas sam dobila najlepši kompliment na svetu. U gradskom autobusu broj četiri. Od potpunog stranca.

Znate već taj autobus sa šmekom podpazušja i uvek nepristojnim saputnicima. Žalimo se na njega i njemu slične na društvenim mrežama.

A znate i tog stranca. Onog zbog koga redovno zauzimamo dva slobodna sedišta. Sedište do prolaza za nas, a sedište do prozora za naš ručni prtljag. Stranca na čije pitanje ”Je l’ slobodno?” glasno kolutamo očima.

Preporučeno

Spriječila tragediju: Adina iz BiH je heroina Klagenfurta
Vrijeme je da sama izliječim svoje srce
Kešanski: Šta vidiš­­?

Na stanici kod bagljaške pijace, u jedan takav autobus ušao je jedan upravo takav stranac. U mom slučaju jedna baka.

Ma, znate sigurno i takvu baku. Povezana maramom sa radosnom cvetnom šarom, u nepriličnom kontrastu sa dubokom crninom njene suknje i bluze. Uprtila nabrekli, pohabani ceger i ustremila se baš na sedište koje je zauzimao moj ručni prtljag.

 

”Slobodno?”

Odgovaram potvrdno i nevoljno pomeram torbu.

Baka seda i široko se osmehuje. Pa doda jednostavno:

”Najlepše mi je pored vas.”

Porumeneh od stida. Što zbog komplimenta, najlepšeg na svetu i najlepšeg meni upućenog u autobusu ikad. Što zbog sopstvene ksenofobije i svojih ružnih javno-gradsko-saobraćajnih navika.

Zatim se osvrnem i primetim desetak sedišta na kojima su jednako ksenofobično i jednako ružno stajali rančevi, kese i torbe. Od svih tih putnika baka je izabrala baš mene.

Danas nije samo dan u kome sam dobila najlepši kompliment na svetu. Danas je dan u kome sam naučila da to zastrašujuće pitanje ”Je l’ slobodno?” zapravo znači ”Najlepše mi je pored vas”.

A ima li šta lepše od toga?

TAGOVANO:autobuskomplimentljudski odnosi
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
Prethodni članak Skoro je pola 3 ujutru, a vi ste budni? Umesto da se nervirate, pročitajte ove savete i preokrenite svoj život
Sledeći članak Desetogodišnjak potpuno sam porodio svoju majku
Pedagog: Kako nastaju ”znaš ti ko sam ja” odrasli

Prošle godine sam napisala jedan tekst o tome kako pedagoko-vaspitne metode doprinose…

4 min za čitanje
Preminula Slavenka Drakulić, jedna od najistaknutijih hrvatskih književnica, novinarki i publicistkinja

U 77. godini života preminula je Slavenka Drakulić, jedna od najprevođenijih i…

2 min za čitanje
Femicid kod Gračanice: Ubio suprugu iz lovačke puške, pa sebe

U mjestu Miričina nadomak Gračanice večeras, 21. juna, muž je ubio suprugu…

2 min za čitanje
Ima nešto magično u pogledu na more: Blue Mind teorija objašnjava zašto nas plava boja odmah smiruje

Dovoljno je nekoliko sekundi gledanja u horizont, tamo gde se nebo i…

4 min za čitanje

Slični postovi

FEMINIZAMŽIVOT

Nejra Latić Hulusić: Savršena žena

Autor Nejra Latić Hulusić
7 min za čitanje
Uncategorized

Poželjela sam da se vratim kroz vrijeme i kažem sebi da ću biti dobro

Autor Brankica Rakovic
6 min za čitanje
Uncategorized

Zašto ne želim biti u vezi?

Autor Brankica Rakovic
5 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?