Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Oslobođena: Moj otac ne prihvata našu vezu
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > IZDVOJENO > Oslobođena: Moj otac ne prihvata našu vezu
IZDVOJENOŽIVOT

Oslobođena: Moj otac ne prihvata našu vezu

Lola Magazin
Objavljeno 13/03/2026 8:18
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

U novoj epizodi Oslobođene gosti su bili Bojana Radić i Vahidin Prelić, koji su otvoreno govorili o svojoj vezi, razlikama koje nose i izazovima s kojima su se suočili.

Bojana priznaje da njihova priča od početka nosi više slojeva: razlika u vjeri, generacijska razlika, udaljenost i očekivanja okoline. Ipak, kako kaže, u trenutku kada je shvatila da među njima postoji nešto više od prijateljstva, već je dovoljno dobro poznavala Vahidina da vidi kako se odnosi prema tim razlikama.

– Do tada sam već vidjela na koji način on gleda na sve to. Kod njega imam slobodu da proslavljam Božić, baš kao što on ima slobodu da proslavlja Bajram. Kao što ja imam svoje emocije i navike koje su karakteristične za moju generaciju, tako i ja prihvatam njegove, objašnjava Bojana.

Preporučeno

Zašto je Hana otišla u Gradačac?
Nikad se nisam pitala zašto ja. Bolje ja, nego neko koga volim.
Jesi li ti Samson ili Dalila?

Ipak, priznaje da najveći strah nije bio vezan za same razlike među njima, već za reakcije ljudi koje voli.

– Najviše me plašilo prihvatanje meni bliskih ljudi. Koliko god da volim svoju porodicu i koliko god oni vole mene, ne mogu očekivati da svi imaju istu širinu pogleda kao ja. Neki stavovi se prenose generacijama i normalno je da nekome bude teško da prihvati nešto što je drugačije od onoga na šta je navikao, kaže ona.

Dodaje da u njenoj okolini ima i neslaganja i neprihvatanja, ali da ljubavi ipak ima najviše.

– Vjerujem da ljudi koji me vole i koji vide kako ova ljubav utiče na mene mogu to da razumiju i prihvate, zaključuje Bojana.

Vahidin kaže da je i on imao dileme kako će reagovati njegova porodica, ali da je s godinama naučio jednu važnu stvar: ne tražiti odobrenje za vlastite životne odluke.

– Na početku sam se pitao kako ću to reći roditeljima, ali više nemam 29 ili 27 godina. Imam svoj stav. Danas sam u fazonu da samo saopštim svoju odluku, ne tražim odobrenje, kaže kroz smijeh.

Ipak, jedna osoba čije mu je mišljenje bilo posebno važno je njegov šesnaestogodišnji sin.

Bojana je priznala da je vremenom shvatila šta je zapravo najveći problem u očima njene porodice.

– Ne biste vjerovali, ali ispostavlja se da je veći problem to što on ne jede svinjetinu i što je musliman, nego razlika u godinama, rekla je.

Dodala je da razumije da nekima može biti neobično to što je njen partner generacija njenih roditelja, ali da nije očekivala da će vjerska razlika biti veća prepreka.

– Ja potpuno mogu da shvatim da je ljudima čudno što je on godina mojih roditelja. Ne kažem da svi treba da budu oduševljeni, ali očekivala sam da bar pokušaju razumjeti, kazala je.

Ističe da se dugo trudila da sagleda i drugu stranu, posebno jer studira psihologiju i nastoji razumjeti ljude i njihove reakcije. Ipak, priznaje da ju je taj pristup ponekad dovodio do toga da previše popušta.

– Nekad imam osjećaj kao da me stalno drže na ivici, ni da me gurnu, ni da me povuku. Kao da kažu: “Ne prihvatamo te takvu kakva jesi, ali te ni ne odbacujemo potpuno”, objasnila je.

Kada je shvatila da se stav njene porodice ne mijenja, odlučila je da prestane pokušavati. S druge strane, Vahidin priznaje da mu takva situacija nije laka, ali da je vremenom naučio da je prihvati.

– Naravno da mi smeta, nisam oduševljen. Najviše bih volio da sve funkcioniše kako treba i da je odnos normalan. Vremenom sam se pomirio s tim i rekao sebi da mogu živjeti i s tim da nikad ne odem kod nje kući. Važnije mi je ono što imamo nas dvoje nego da silimo nekoga da nas prihvati, zaključio je Prelić.

Izvor: Oslobođenje
TAGOVANO:bojana radicbrankica rakovićoslobođenavahidin prelić
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Rak pankreasa može da se skriva od imunog sistema i razvija godinama pre nego što se klinički otkrije
Sledeći članak “Majku nisam dala u dom, preselila sam je u garažu”: Ljudi na mrežama su odlepili, evo kako to izgleda
Pedagog: Kako nastaju ”znaš ti ko sam ja” odrasli

Prošle godine sam napisala jedan tekst o tome kako pedagoko-vaspitne metode doprinose…

4 min za čitanje
Generacija Z sve češće ide na dejtove s osobama koje ih ne privlače: Cilj je samo jedan

Među pripadnicima generacije Z sve je popularniji trend "practice dates" - upoznavanje…

2 min za čitanje
Stručnjakinje otkrivaju tri ključne stvari koje ženama povećavaju šanse za orgazam

O ženskom orgazmu se danas govori više nego ikad, ali statistike pokazuju…

6 min za čitanje
Zoran Milivojević: Kako podneti neprihvatanje?

Ako se roditelji, koji su se naljutili zato što je dete uradilo…

4 min za čitanje

Slični postovi

IZDVOJENOZABAVNIK

Oslobođena: Marijana Mikulić: Mog sina niko ne zove na rođendan

Autor Jelena Računica Šatara
6 min za čitanje

Ne, ja nisam samo žena koja je imala rak, ali je rak napravio drugu ženu od mene

Autor Brankica Rakovic
5 min za čitanje
AKTUELNOSTIIZDVOJENOPORODICA

Ovo pitanje bi svaki roditelj trebao postaviti svom djetetu

Autor Lola Magazin
7 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?