Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: Borila bih se i ja za pravdu, ali nemoj da moram na ulicu
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > ŽIVOT > Borila bih se i ja za pravdu, ali nemoj da moram na ulicu
ŽIVOT

Borila bih se i ja za pravdu, ali nemoj da moram na ulicu

Ana Kolar
Objavljeno 08/09/2023 14:28
Ana Kolar
Podijeli
Podijeli

Svi bismo bili ovakvi ili onakvi, nabijamo si kriterije do u nebesa, pumpamo si ego većinom virtualnim putem, borimo se i vičemo… Također virtualno.

Tužno je to, ta borbenost koju sam zadnju spomenula, ona kao da ne postoji u opipljivom svijetu. Sve neki junaci, galamitelji, pokretači bunta i anarhije, a na ulici nikoga. Iz kauča i ja mogu na Mars, dovoljno mi je da imam neograničen internet i neograničeno puno slobodnog vremena. Ma, ako mi se hoće, otići ću u taj Svemir dalje nego itko od svih mojih prijatelja s interneta.

I urlat ću protiv ovoga ili onoga, borit ću se za pravdu, ali mrdnut guzicu s fotelje neću.

I ja sam takva. Ne izlazi mi se na prosvjed ako bude samo šačica ljudi, ne ide mi se na parade jer mi se gadi gledati to kasnije na svim društvenim mrežama i ne želim biti dio tih “internetskih posvuduša”.  Ali onda lajkam te iste fotke i videe, podržim što je netko izašao van pa makar samo da se poslika i da kasnije broji lajkove. Ono, bude mi iskreno drago jer su mi poznanici izašli podržati reforme, parade, bunt, nema veze što ih je malo, ja iz svoje fotelje budem ponosna što se netko maknuo iz stana.

Preporučeno

Ko si ti? I šta si? Evo, ko si?
Proklet bio trenutak kada ostanemo bez interneta ili baterije!
Šta smo najviše pretraživali na internetu u 2023. godini?

Poslije su svi nezadovoljni koliko je malo ljudi izašlo, kako se ništa nije promijenilo, kako je sve isto k'o i lani. Nezadovoljna budem i ja. I napišem to javno kako mi se povraća jer se nikako ne možemo izorganizirati, pomaknuti s mjesta, prekinuti gluposti koje nam nameću… Ali sve to napišem s kauča. Ili s wc-a, kako kad.

Daj hodajte za ljude koji kopaju po kontejnerima. Ili za žene koje tuku iskompleksirani muževi. Ili za djecu u domovima. Ili za penzionere koji žive od 100 eura mjesečno….

— Ana Kolar (@kolar_ana) May 20, 2018

Jaka sam na internetu, ali sam i prokleto dvolična. Nenamjerno, okrivit ću utjecaj društvenih mreža za to, ili moj ego koji žudi za pozornošću, ritvitovima, šerovima… Sve mi je to bitno, ja bar priznajem. Ali ne bih sad unajmljivala neki prostor, organizirala grupu od par tisuća ljudi, možda čak i u više gradova jer nemam vremena za to.

Uvjerila sam samu sebe da nemam niti vremena niti mogućnosti, ali mogu pljuvati po onima drugog uvjerenja koji su ipak uspjeli organizirati neki marš, prosvjed, nešto.

Ne, ne slažem se s onim u što oni vjeruju ili su ih naučili da vjeruju. Da, mislim da većina ljudi na raznim skupovima uopće ne zna zašto je tamo, glavno da dobiju besplatan obrok, majicu i zastavice. I da kasnije skupljaju lajkove. Kužiš, oni su čak izašli iz svojeg doma i pokupili lajkove, pobijedili su i na realnom i na virtualnom terenu.

A ja… ja ću samo i dalje tvitat iz udobnosti svog doma, tramvaja, posla… Neću napraviti ništa kako bi se situacija promijenila. Gledat ću samo svoje dupe i urlat na druge.

Privatna arhiva

I žderat ću se kad se promijene stvari nagore. Umirat ću od straha za sebe i svoje prijatelje, rodbinu i ostale bliske ljude budu li uveli ovo ili ukinuli ono. Ali opet ću biti jaka na internetima. I glasna, divit će mi se ljudi kako sam pametna, sarkastična i u pravu. Možda čak i odlučim izaći na neki skup za koji mislim da vrijedi truda obući se i otići u realan svijet među ljude. Neki skup koji je netko organizirao jer mu je puna kapa sranja koja nas okružuju. Netko tko je bio glasan na oba fronta i noćima nije spavao nego je raspisivao rasporede, vremena, popisivao ljude, unajmljivao prostore… A ujutro vjerojatno ide na posao. Takav premoren i s podočnjacima koje si je nabio zbog eventualne pobjede u realnom svijetu.

Ja noći provodim pobjeđujući u virtuali. I imam podočnjake kad isto tako ujutro krenem raditi.

Nebitno je tko je kriv za ovo što sam postala i kako živim u društvu u kojem živim, poanta je da se ne ponosim svojim galamljenjem unutar četiri zida i, još gore, unutar sebe. Razdiru me nepravde, a ne poduzimam ništa pa me razdiru još i više. Neka mi, kad ne želim maknuti guzicu iz stana.

A ti? Gdje si ti glasan i borben? Je li ti udobno u fotelji?

Do idućeg puta,

Zagrljaj,

A.

TAGOVANO:borbadruštvene mrežeInternetpravdaprosvjedivirtualni svijet
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorAna Kolar
Follow:
Dvostruki Vodenjak koji nikad ne odustaje. Krila su mi nekoliko puta podrezana i svaki puta sve jača i veća. Vjerujem u ljubav, a ne u sate, kalendare i modu. Najljepše je plakati i smijati se istovremeno. I hodati bosonoga po travi.
Prethodni članak Kako je Megan Markl dovela feminizam u monarhiju
Sledeći članak Kako je omiljeni keks iz djetinjstva postao žrtva političke korektnosti?
Generacija Z sve češće ide na dejtove s osobama koje ih ne privlače: Cilj je samo jedan

Među pripadnicima generacije Z sve je popularniji trend "practice dates" - upoznavanje…

2 min za čitanje
Stručnjakinje otkrivaju tri ključne stvari koje ženama povećavaju šanse za orgazam

O ženskom orgazmu se danas govori više nego ikad, ali statistike pokazuju…

6 min za čitanje
Pedagog: Kako nastaju ”znaš ti ko sam ja” odrasli

Prošle godine sam napisala jedan tekst o tome kako pedagoko-vaspitne metode doprinose…

4 min za čitanje
Zoran Milivojević: Kako podneti neprihvatanje?

Ako se roditelji, koji su se naljutili zato što je dete uradilo…

4 min za čitanje

Slični postovi

ŽIVOTIZDVOJENO

Generacija Z: Za sada su oni kao snježne pahulje, ali brzo će se pretvoriti u lavinu

Autor Lola Magazin
8 min za čitanje
Uncategorized

Kako da zaštitite djecu od pedofila na Internetu?

Autor Brankica Rakovic
12 min za čitanje
Uncategorized

Jelena Despot: Nisu krive škole, rijalitiji, turbo folk i ulica, krivi su roditelji!

Autor Brankica Rakovic
7 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?