Prijava
Lola Magazin
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Čitanje: V. Rudan: Kad mobitel utihne
Podijeli
Lola MagazinLola Magazin
Font ResizerAa
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Pretraga
  • FEMINIZAM
  • PORODICA
  • ZDRAVLJE
  • ZABAVNIK
  • SEX
  • AKTUELNOSTI
  • ŽIVOT
  • KOLUMNE
  • AUTORKE
Loguj se Prijava
Zaprati Lolu
© 2022 Lola
Lola Magazin > Blog > ŽIVOT > V. Rudan: Kad mobitel utihne
ŽIVOTIZDVOJENOKOLUMNE

V. Rudan: Kad mobitel utihne

Lola Magazin
Objavljeno 16/06/2025 12:58
Lola Magazin
Podijeli
Podijeli

Smije li se umirati a da to bude prihvatljivo?

Više sam u bolnici okovana žicama nego na slobodi.

Boce i bočice postale su dio mene. Osjećam se sputanom, nestrpljiva sam, htjela bih opet biti slobodna, zdrava i ljuta na svijet oko sebe onako kako su to moji “prijatelji” kojima je smrt, njihova smrt, nešto o čemu se ne govori.

Preporučeno

Multipla skleroza: 7 ranih znakova za koje morate znati
Nije umro samo David
Vijest o smrti Davora Janjića potresla region: Odlazak jugoslovenskog Džejmsa Dina

Zato me ne zovu. Boje se da bih načela prljavu temu koja se ipak tiče samo mene.

Postajem im dosadna jer živim dulje nego su očekivali. One prve suze smo isplakali, ovo što se trenutno među nama dešava je dosadna praznina. Njih ne zanimaju detalji moje bolesti, ne znaju da me život raduje, procvjetao mi je kaktus na balkonu.

Nešto se ipak promijenilo. Izgubila sam interes za “prijatelje” i potrebu da im “pomognem”. Danas znam da nikome nisam “pomogla”, oni su nekome morali istresti svoje “muke”.

Žao mi je što sam potrošila godine misleći da sam bila potrebna i voljena.

Ma ne, nije prekasno osjetiti ljepotu samoće. Nikoga nisam uzgubila.

Baš me briga hoće li njezin muž prestati piti, zašto ona više voli mačku nego mene, zašto ja sebi nisam rekla pa i ti više voliš psa nego nju…

Ostadosmo same smrt i ja.

Najzad sam slobodna i i slika koju vidim je čista.

Gledam u ono žuto cvijeće na balkonu. Mir u duši i samo jedno pitanje, zašto ništa nisam znala o ljudima?

Bila sam glupa? Ili ipak samo zdrava i “besmrtna”?

 

Izvor: rudan.info

TAGOVANO:bolestprijateljstvosmrt
Podijeli članak
Email Kopiraj link Štampaj
AutorLola Magazin
Follow:
Sve smo mi Lole. Bar jednom u životu.
Prethodni članak Tim Klinike za kardiohirurgiju iz Srpske na dvodnevnoj edukaciji u Berlinu
Sledeći članak Fadumo Dejib: Žena koja je rizikovala sve kako bi postala prva predsjednica Somalije
Generacija Z sve češće ide na dejtove s osobama koje ih ne privlače: Cilj je samo jedan

Među pripadnicima generacije Z sve je popularniji trend "practice dates" - upoznavanje…

2 min za čitanje
Stručnjakinje otkrivaju tri ključne stvari koje ženama povećavaju šanse za orgazam

O ženskom orgazmu se danas govori više nego ikad, ali statistike pokazuju…

6 min za čitanje
Pedagog: Kako nastaju ”znaš ti ko sam ja” odrasli

Prošle godine sam napisala jedan tekst o tome kako pedagoko-vaspitne metode doprinose…

4 min za čitanje
Zoran Milivojević: Kako podneti neprihvatanje?

Ako se roditelji, koji su se naljutili zato što je dete uradilo…

4 min za čitanje

Slični postovi

Marko Babić: “Nisam više bolestan”

Autor Redakcija
17 min za čitanje
Uncategorized

Manekenka (14) umrla nakon modne revije

Autor Brankica Rakovic
2 min za čitanje
AKTUELNOSTIZDRAVLJE

Veliki kašalj stigao u Srpsku

Autor Lola Magazin
2 min za čitanje
Lola Magazin
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja
  • Kontakt
  • Impressum
  • Prava korišćenja

© Prava zadržava Lola Magazin

Pozdrav od Lole!

Prijavi se ako možeš

Username or Email Address
Password

Zaboravili ste lozinku?